Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fürdőszobai penész eltávolítás...

Fürdőszobai penész eltávolítása házilag?

Figyelt kérdés

A fürdőkád és a csempe találkozásánál, leginkább a sarokban van sok penész, legalábbis arra hasonlít leginkább, tudom hogy ez nem a legszakszerűbb kifejezés de ilyen "fekete cucc".

Olyan módszert keresek, amivel itthon is megtalálható (vagy könnyen/olcsón beszerezhető) anyagokkal, eszközökkel el tudom távolítani, legalább a nagy részét. Néhány fürdőszobai tisztítószerrel (W5, Domestos) próbálkoztam, de hamar rájöttem hogy nem ezek a megfelelő anyagok; mással pedig nem merek próbálkozni, nehogy csak többet ártsak mint használjak vele.


Köszönöm szépen a segítséget előre is! :)



2017. dec. 30. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
hypo, vagy szavo.
2017. dec. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ecettel töröld át pár naponta. Vagy egyszerű penészölő is van 1000ft körül drogériában.
2017. dec. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hypoval fújd be. Nekem magától viszi le, utána csak lemosom és kész.
2017. dec. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! A végleges megoldás csak a folyamatos és szabályozott szellőztetés lehet. Nem jó a penésszel együtt élni, még akkor sem, ha csak kevés van belőle. A németek szellőztetésre vonatkozó előírásaiban (DIN 1945-6;2009-5) van egy fokozat az úgynevezett nedvesedés ellen ( azaz penész) védő szellőztetés. Meg van rá a megoldásuk is. Ezt javaslom mindenkinek a figyelmébe és ha módjában áll, a saját házában, lakásában megvalósítani. Jobb lesz a lakásban, házban a levegő, radikálisan csökken a penészesedés esélye. S ha ez nincs, nem kell a Hypót, szavót venni, szívni a felszabaduló klórt és nem mellesleg ritkábban kell festeni.Nem is kerül túl sokba a rejtett ablakszellőző, amivel meg lehet csinálni.
2018. jan. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!