Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel lehet kitisztítani a...

Mivel lehet kitisztítani a padlószőnyeget? Légyszi SOS!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kicsike segítség kellene nekem.

Túl magas volt a páratartalom nálunk (95%), mert állítólag a műanyag ablakok rosszul voltak berakva. Ennek következtében bepenészedtünk. Az egyik szoba nagyon durva volt, ráadásul tocsogott a vízben a szőnyeg is.

Most télen beszereltettünk egy rendszert, ami 60% körül tartotta a párát és mostanra száradt ki teljesen a ház.

Viszont a penészt el kell tüntetni úgy, hogy ne tudjon visszajönni. A falról leszedtem a tapétát, átmostam domestossal, most fogom festeni. A falról szépen lejött a penész.

Viszont a padlószőnyeggel iszonyat gondban vagyok.

Sötétzöld színű, így a domestos kilőve...de akkor mivel? Hogyan?

Az egyik fele gumi, a másik pedig szőnyeg. :D

Van ez a H2O felmosóm, de kevés hozzá....

Mivel lehetne kiszedni?


2010. jún. 5. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Ollóval.
2010. jún. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Üdv! Ha újra fested, akkor keverj a festékbe penészölő adalékanyagot, ill. vannak ilyen szórófejes penészgátlók is.A szőnyeget pedig próbáld meg 20%-os ecettel lemosni, ahol penészes.Egyébként tudnál mondani bővebbet arról a rendszerről, amit beszereltettetek, esetleg vmi link, ugyanis nálunk is hasonló gondok vannak :S
2010. jún. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A festés előtt át kell mosni domsetossal. Azt mondta, aki szerelte a rendszert, hogy ne vegyek penészölő festéket, mert erre a penészre nem jó. Ráadásul mivel megszüntettük az okot, nem fog visszajönni. A vakolat felső rétegét is lekapartam, majd kéne egy pasi, aki megmutatja, hogyan kell újravakolni. :D

Egyébként itt megtalálod a rendszert: peneszmentesites.hu

De iszonyat drága! Nekünk 300ezer ft volt!

2010. jún. 5. 13:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Oks, köszi a választ! Sejtettem, hogy nem kis összegről lehet szó :)
2010. jún. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
En is az ecetes vizet ajanlanam, de ha nem eleg, akkor a legjobban a padloszonyeg boltban tudnak segiteni,gondolom gyakran fordulnak hozzajuk hasonlo problemaval.Talan meg arulnak is valami speci szert .
2010. jún. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A szonyeg tisztitasara azt javasolom,hogy jol dorzsold be szodabikarbonaval,( por alakban)hagyd rajta 2-3 otat es otana porszivozd ni.sajnos nem tudom,hogy ez megoldja-e a penesz problemat, de erdemes kiprobalni
2010. jún. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
meg gyútjod
2010. szept. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!