Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen szárítógépet ajánlanáto...

Bobbbo kérdése:

Milyen szárítógépet ajánlanátok, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Had kérdezzem meg, hogy akinek van szárító gépe, milyen tapasztalatai vannak, ha esetleg ajánlani is tudná a gépét, akkor kérem írja meg a márkát és típusszámot is.

Vásárlásnál mire kell odafigyelni?

Előre is köszönök minden segítséget.



2018. jan. 29. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Másolok egy kis segítséget (de még az elején megemlítem,hogy erős centris mosógéppel kombinálva a legjobb,mert a centrizés kevesebb áramot fogyaszt mint a szárítás):

Alapvetően kétféle típus van a piacon. A kondenzációs szárítógépek általában csendesebben működnek, és olcsóbbak. Hátrányuk, hogy sajnos többet fogyasztanak. A hőszivattyús szárítógép drágább, de cserébe kevesebbet fogyaszt, további előnye, hogy jobban kíméli az érzékenyebb ruhákat, mert alacsonyabb hőmérsékleten szárít.

A termékek adatlapján a töltetsúly kg-ban van megadva, ez egyszerűen azt jelzi, hogy hány kg száraz ruhát szabad a készülékbe rakni. Az optimális működés érdekében ezt érdemes betartani, és nem túlpakolni!


Ha már van otthon mosógépe, akkor ahhoz mérten válasszon szárítógépet, mert akkor nem kell félretenni a vizes ruhák egy részét, hanem mosás után azonnal el tudja kezdeni a szárítást. Fontos: az optimális működéshez NE pakoljon több ruhát a gépbe, mert úgy a fogyasztás is növekedni fog, ráadásul az eredmény sem lesz tökéletes. Ami a kínálatot illeti, 7-10 kg töltetsúlyú szárítógépek vannak forgalomban, legnépszerűbbek a 8kg-os típusok, amelyek egy nagycsalád igényeit is képesek kiszolgálni.

Fogyasztás – energiaosztály

A szárítógépeknél is segítségünkre van a szokásos energiaosztály jelzés, de a fogyasztásnál sokkal többet számítanak egyéb tényezők, mint például a mosógépnél. Tanácsos minél nagyobb fordulaton centrifugálni a ruhákat (kivéve természetesen az érzékeny textíliákat), mert a centrifugáláshoz sokkal kevesebb energia szükséges, mint a szárítógép fűtéséhez, továbbá szárazabb ruhákkal a szárítógép is kevesebbet fogyaszt. A szárítás gyorsasága, hatékonysága attól is függ, milyen ruhái vannak. A szabadban gyorsabban száradók feltehetően a szárítógépben is hamarabb száradnak.


Az A energiaosztályba tartozók már jónak számítanak, de érdemes a minél takarékosabb, A++ vagy A+++ címkés modellt választani. Adok Önnek még egy szuper tippet: vásárláskor arra is figyeljen, hogy a kiszemelt készülék valamilyen ECO (takarékos) funkcióval is rendelkezzen, mert ezek használatával minden egyes alkalommal energiát spórolhat.


Összességében elmondható, hogy a hőszivattyús készülékek átlagosan kevesebbet fogyasztanak, mint a kondenzációs szárítógépek.

A termékek adatlapján decibelben megadott értékkel lehet összehasonlítani, hogy melyik szárítógép zajosabb. Minél kisebb az érték, annál csendesebb. Általánosságban elmondható, hogy a kondenzációs készülékek halkabban működnek.

Programok

A szárítógép bekapcsolása előtt mindig figyeljen, milyen textíliát tesz be a gépbe, és körültekintően válassza ki a hozzá illő programot. Ez azért fontos, nehogy kellemetlen következményei legyenek a szárítási ciklusnak pl. összement ruhák stb.


Használjon kímélő – szenzitív – programot az érzékenyebb ruhákhoz. Minden esetben az anyagnak megfelelő programot válassza ki. Ilyen például a tolltöltetű anyagokra, gyapjúra optimalizált, törülköző, farmer, ágynemű, fehérnemű,Ing/business program, az allergia plusz, amely a magas hőmérsékletnek köszönhetően nemcsak szárít, hanem az összes baktériumot megsemmisíti stb.

Praktikus funkciók

Én személy szerint előnyben részesítem a digitális kijelzővel rendelkező készülékeket, mert segítségükkel mindig pontosan láthatom a beállítási paramétereket, és a működési folyamatot. Könnyebben tudok tervezni, és mindig tudom, mi történik. A legtöbb modellnél pedig a programindítás késleltetését is könnyedén be lehet állítani. Rendkívül professzionális megjelenést sugall, ha a gép nagy felbontású magyar nyelvű TFT kijelzővel van felszerelve, amellyel Ön még precízebben követheti a szárítási ciklust.


Sok vásárló emellett a könnyű kezelhetőséget is keresi. Nagyon idegesítő, ha az ember csak a bonyolult használati utasítással a kezében tudja elindítani a programot.


Rendkívül elegáns megoldás a dobvilágítás, amellyel a szárítógépből való ki- és bepakolás könnyűvé és egyszerűvé válik.


Ezeken kívül az is praktikus, ha a program végére hangjelzés hívja fel a figyelmet. Így nem kell mindig azt lesni, mikor jár le a szárítási ciklus, ha épp nincs a helyiségben, akkor is egyértelműen tudhatja, itt az idő, hogy kipakolja a tökéletesen száraz ruháit.

2018. jan. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt, szuper minőség -Miele. Kis korkülönbséggel születtek a gyerek, így nagyon hasznos volt számunkra az első időkben (mi mosós pelenkát használtunk).

Viszont én felnőtt ruhákat alig szárítottam benne, mert a leggyengébb programon is összementek a ruháim.

A gyerekruhákon nem vettem észre, mert ők úgyis nőttek folyamatosan, nem tudtam megállapítani.

De amire nagyon jó - törölköző, ágynemű szárításra. Viszont ezért túlzásnak érzek kiadni használtan is százezert forintos tételt, ráadásul 60x60 cm-s helyet vesz el a lakás legkisebb helyiségéből.

Hangos, sokáig megy (főleg ha nem a legmelegebb program), sokat fogyaszt.

2018. jan. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.Hőszivattyús szárítónk van.

Extra ruháink nincsenek mint pl gyapjú,selyem

A mosógépből mindent válogatás nélkül pakolok át a szárítóba! Egyik gyereknek vettem a kínaiba pár db százasért egy leheletnyi vékony fehér pólót, hát az nem bírta a szárítógépet. Amúgy ezen a pólón kívül minden más, független attól,hogy nagy márka vagy olcsó piaci cucc. Viszont amit észre vettem,hogy van olyan sötét ruha ami szépen kifakul tőle (mintha a tűző napra terítettem volna mindig). Ettől független nagyon szeretem, pláne,hogy 3 gyerek is van,így egy szárító volt telente folyamatosan a ház és mivel a páratartalmat is megnyomta rendesen a sok száradó ruha,így szinte folyamatosan szellőztettem,hogy ne penészedjünk

2018. jan. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elektrolux. Legjobb
2018. febr. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!