Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti mit mivel szoktatok takarít...

Ti mit mivel szoktatok takarítani? (vegyszerek)

Figyelt kérdés

Gondolok itt a Domestosra, Flóraszeptre... hypo, sósav, ecet stb. Illetve a fehér Domestos mire való? Azt tudom, hogy fehérít, de mit?

(A hypo+sósav -> klórgáz dologgal tisztában vagyok, megvannak az alap kémiai ismereteim, nem erre vonatkozik a kérdés. Ezt szerettem volna leszögezni előre.)

Köszi a válaszokat!



2018. febr. 8. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
domestos hypo ecet
2018. febr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Amit lehet, pl. vízkő, azt 20 %-os ecettel megoldok. Ha durvább a szennyeződés, vagy lerakódás, akkor kénytelen vagyok erősebb szert használni. A fehér domestosszal pl. kiválóan ki tudom fehéríteni a kádat és a wc-t, de a fugákat is azzal szoktam.
2018. febr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Domestos, sósav, ecet
2018. febr. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Én mellőzöm ezeket az aldehideket tartalmazó szereket (pl. Domestos), mert azok rendkívül veszélyesek, allergiát is okozhatnak. A hipó megfelelő mennyiségben szinte mindenre jó, akár lúgos hatása, akár fehérítő hatása miatt. kezd kimenni a divatból a trisó, pedig jó. Csempéről/tűzhelyről leszedni az odafröccsent és rágyantásodott olajat a spriccelős hideg zsíroldóval kiváló. Ablaktisztításra a Clean spriccelős ablaktisztító konyhai papírtörlővel. És hát a szappanos párnaként ismert acélgyapot dörzsölő.
2018. febr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Domestosos forró vízzel szoktam felmosni,mivel van egy kiskutya a lakàsban.Konyhàban flóraszeptes zsiroldó,fürdöben flóraszeptes vizkőoldó.
2018. febr. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%

Általában kerülöm a vegyszereket, víz, ecet, néha mosószóda az, amit használok. Nagyon ritka alkalomra van hideg zsíroldóm, néha pedig cifet is használok. Nekem ez így nagyon megfelel. Hypónak esélye sincs, mert iszonyú büdös, nem viselném el s a kezemnek is árt, a sósav pedig pláne (képtelen vagyok kesztyűben takarítani).

Fertőtleníteni nem akarok, ez valahogy mindig távol állt tőlem. Ha extrém esetben ruhaneműt vagy ágyneműt kellene fertőtleníteni, ott a vasaló.

2018. febr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

Legolcsóbb, leghatékonyabb: hypó. Nem véletlenül használják a kórházakban. Persze sokan pont emiatt nem szeretik, mert "kórház" szag lesz tőle. A hétköznapi tisztítószerek (domestos is) mind nátrium-hipoklorit alapú, csak illatossá, sűrűbbé, könnyebben kezelhetővé teszik.

Az ecetsav jól oldja a vízkövet, de nincs különösebb fertőtlenítő hatása. A sósav szintén csak erre jó. Citromsav megint csak vízkő oldó.

Szódabikarbóna: urban legend, esetleg gyomorégésre, meg süteményekbe jó. Gyenge lúgos kémhatása van. Ennyi.

2018. febr. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!