Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A kémény beázik? Ezért füstöl...

A kémény beázik? Ezért füstöl a fás kazánom?

Figyelt kérdés

Kezdem megfigyelni, hogy amikor előző nap párás volt vagy idő, vagy esett az eső, akkor fás kazánommal a fűtés indítása az első egy-másfél órában komoly füsttel jár közvetlenül a kazán szellőzőlyukából, egyébként csöpög is ki a hamuzóból némi víz eleinte, és a tűztér ajtajának peremén is áll egy kis vízcsík - elsősorban innen dől a füst a kazán szellőzőlyukából, vagyis elsősorban gőz, hiszen vízről van szó. (NEM nedves a fa!)


Egyébként nem csak gőz, de füst is jön ki közvetlenül a kazán szellőzőlyukán, mégpedig a sarkokból. Ez abból tudom, hogy ha kinyitom a lángoló tűztér ajtaját, akkor látom, hogy a sarkokból füstölög elsősorban, melynek oka az lehet, hogy amikor még hideg a kazán, a sarkokba van ragadva egy-egy adag hamukupac.


Ezen hamukupacot hogyan oldhatom ki természetes, vegyszermentes eljárással? Hiába kaparom... Baj volna, ha egy kis vizet csöpögtetnék oda, majd a sarat így könnyebben kikaparnám? Vagy a párás kémény miatt inkább kerüljem a nedvesítést még ilyen célból is?


Mit lehet tenni?

(Leszámítva azt az esetet, hogy "kistetőt" készíteni a kéményre.)



2018. febr. 18. 18:22
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Közben olvastam egy másik, hasonló kérdést is, ott is szerintem ugyanaz a 74%-os illető válaszolt:


"Kátrány kialakulásának 3 oka van:

1. vizes fa,

2. fojtott égés,

3. alacsony visszatérő hőmérséklet.

Ezeket kell megszüntetni, s akkor kátrány sem lesz."


Pontosan mit jelent a fojtott égés?

És mi az a visszatérő hőmérséklet?


Amúgy nálam is -mint egy másik kérdezőnél- olykor FEKETE lé fröccsen rá olykor a tűztér ajtajára, ennél fogva annak szellőzőlyukán át is kifröccsen, de csak a fűtés első órájában.

2018. febr. 20. 17:35
 12/13 anonim ***** válasza:
Akkor pedig csak vizes az a fa
2018. febr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Igen, én adtam arra a kérdésre is a választ.


Ha hó van a tetején, az nem tud lefolyni az aljáig. Felszívja közben a vakolat.


Fojtott égés azt jelenti, hogy nem adsz neki elég levegőt, hanem lezárod 60 foknál.


Előremenőnek ezt a 60 fokot nevezzük, míg visszatérőnek pedig azt, ami a radiátorokból visszamegy a kazánba.

Ha ez túl hideg, akkor szokott kátrányosodni a kazán. Ezt egy kazánvédő szeleppel szokták kivédeni.


Tanácsom az, hogy fűts 80 fokos előremenővel. Ha továbbra is kondenzvíz jelenik meg, akkor állíts a szivattyú tömegáramán!

2018. febr. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!