Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kakaó ömlött az edzőcipőmre,...

Kakaó ömlött az edzőcipőmre, meg joghurt. Kiszakadt a zacskóm. Hogy tudom kitisztítani? Szivaccsal lehetetlen. Mosógépbe kimoshazom?

Figyelt kérdés

Egy táskában voltak, és kiszakadt a joghurt teteje, meg a kakaós tej... kifolyt a táskámba, zoknira is, a táska belseje is tiszta dzsúva...



A táskát lavorba be tudom áztatni (nem masszív anyagú a táska, nincs kemény oldala) a zoknit kimosom, de a cipővel mi legyen? Minden ragad, a táskám is, minden...


A cipomet sajnálom nagyon. Nagyon régi, benne edzettem sokat egyetemistaként, fogytam vele, emlékek kotodnek hozza.

A kedvenc melohelyemre is mindig ebben mentem dolgozni (nyári diakmunka, napi 8 kmt kellett legyalogolnom (haz -> vasut 2 km, vasút vidéken -> melohelyem megint 2 km kb., majd este ugyanez visszafele.


Nike vipo, kb. 2015ben vettem. Imádom, és hiaba regi, nem akarom hogy baja legyen.


Ebben tudok most futni... vagyis van még ket masik sportcipom, de mindig is a nike-mban futottam, teniszeztem, hosszu setak aszfalton, sot volt hogy egy masik melohelyemen ebbe dolgoztam mert ez a legkenyelmesebb.


Tonkreteheti a mosogep?

Szabad mosni?

Ha igen, hany fokon?


Ragad az egesz, szivaccsal nem tudom siman lemosni mert a belseje is ragad...

Cipotisztitora, tisztito uzletbe (mar ha egyaltalan letezik ilyen) nincs penzem elvinni...


Mit tegyek?

24/l



2018. febr. 26. 22:11
 1/5 anonim válasza:
Vegyél mosózsákot azt hiszem így hívják. Olyat amiben a melltartókat is szokás mosni és szerintem úgy már beleteheted.
2018. febr. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"A Nike nem javasolja más tisztítási módszer alkalmazását, a cipő mosógépbe vagy szárítóba helyezését, vagy más termék, például fehérítőszer vagy más vegyszer cipőn történő használatát."

[link]


De azért én lehet, hogy mégis bedobnám a gépbe, elvégre már úgyse garanciális:

[link]

https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__oltozkodes_..

2018. febr. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan, rövid programon, alacsony höfokon. Én egy régi párnahuzatba szoktam belerakni, semmi baja.
2018. febr. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ügyesen benzint locsoltam a Nike-mra. Simán túlélte a mosásokat, mert egy nem volt elég. 30 fokon, párnahuzatban mostam, törölközőkkel, amit nem sajnáltam.
2018. febr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. febr. 27. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!