Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyha házimunkát vállalok...

Hogyha házimunkát vállalok otthon egy nem gazdag de nem is szegény családban mennyi pénzt kérjek?

Figyelt kérdés
Pl egy mosogatás egy átlag családban hány Ft-nak felel meg? Úgy értem hogy elmosogatok 5 személy ebédje után az mennyi? Gyűjteni szeretnék. 12F

2018. febr. 26. 23:10
1 2
 1/12 Shai-Hulud ***** válasza:
31%

Mielőtt ezt nagyon kiszámolnád, kérdezd meg a szüleidet, hogy mennyit kell fizetned a szállásért, és az étkezésért, meg persze a taníttatási költségeidet is megtudakolhatod.

Csak hogy úgy tudd megszabni a mosogatás árát, hogy kijöjjön belőle legalább a kajád, meg a lakhatásod.

2018. febr. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

12 éves, első, nekem tetszik, hogy inkább így gyűjt, hogy tenni is akar érte.:-)

Szerintem a szüleiddel beszéld meg, mi az alap, ami ingyen elvárható már tőled a házimunkában, és a plusz mennyit ér meg nekik. Pl. a szobád rendben tartása, közös helyiségekben elpakolás magad után, terítés, néha kiteregetés, mosott ruháid elrakása alap, azért nem jár külön díjazás. Teljes mosogatásért, ha mindennap megcsinálod, adnék mondjuk hetente 2000 körül, ha szépen, hibátlanul megy, akkor még esetleg havi prémiumot, és ki lehet még találni pár dolgot. Nappali porszívózása, felmosás stb, amiért alkalmanként lehet kérni.

2018. febr. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Első a példád ott sántít, hogy a piac szabja meg az árakat. Ha van igény rá, és fizetnek érte X összeget, de valamivel többért már erősen meggondolják, akkor tied a terep X-ért, ha nyereségesen kihozod magadnak annyiból az elvárt minőségben, megfelelő hozzáadott értékekkel lehetőség szerint. Egy hűtőházat nem azért nem épít fel valaki, mert kiszámolta, hogy otthon mennyit jelent, hogy van fagyó.
2018. febr. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem nem rossz, hogy 12 évesen mosogatást vállalnál. Nekem ennyi idősen a tesómmal közös szobám volt, és csak azt kellett rendben tartani, mind a kettőnknek természetesen, de ez tényleg csak a rendrakás volt, semmi portörlés vagy porszívózás, meg levinni a szemetet időnként. Ja a közeli boltba is leugrottunk. De ezeken az apróságokon kívül semmi házimunkát nem vártak el tőlünk, és nekem eszembe sem jutott, hogy magamtól "jelentkezzek" rá.

Nekem felnőttként 10 tányér, egy tálca, egy-két tálalóedény, 5 pohár elmosogatása kb. 15-20 perc. Nem tudom egy 12 éves gyerek esetében ez mennyivel hosszabb, feltételezem max. fél óra összesen. Ha az edényeket is el kell mosnod, amiben készült a kaja, úgy nyilván több.

Igazság szerint 300 forintot elkérhetnél egy fél órás mosogatásért, de nem biztos, hogy a szüleid akarnának neked havi 6000 Ft zsebpénzt adni, ha mindennap elmosogatsz. Ez sok egy ennyi idős gyereknek, és nem is biztos, hogy megengedhetik maguknak a szüleid, hogy ennyit adjanak neked.

2018. febr. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
21%
Szóval 9000 Ft lenne havi 30 nap mosogatás.
2018. febr. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

#5

Ebből már mosogatógépet lehetne venni 6-8 hónap múlva.:)

2018. febr. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező!

Nagyon dicséretes az igyekezeted, hogy gyűjteni szeretnél, csak rossz az irány.

Az ember a saját családjában nem kér pénzt a házimunkába való besegítésért, mert ha van ideje megcsinálja, ha nincs akkor meg nem.

Azokban az edényekben neked is készül az étel, a tányérokból te is eszel, tehát ez nem igazán etikus.

Semmilyen törvény nem írja elő, hogy a mosogatás csak az anyád feladata lehet és fizessen, ha egy ráérő családtag megcsinálja.

Sok dolog van, amit házon kívül meg tudsz csinálni, most pl. esik a hó, ha kertes házban laksz, akkor vállalhatsz hólapátolást a kapuk elől, bevásárlást időseknek, vagy csak elmész a gyógyszertárba nekik. Sétáltathatsz kutyát, etethetsz macskát, öntözhetsz virágokat, vagy a csuda tudja, hogy kinek mi jelent valamiért problémát.

Nyáron nyírhatsz füvet, rendet tehetsz pincékben, sufnikban.

De ki is írhatod a boltban, hogy 12 évesen kisebb háztartási besegítéseket vállalsz.

2018. febr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem a kérdező nem a saját családjára gondolt, hanem a környékbeliekre.
2018. febr. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

#8

Ugye, hogy ez neked is furcsa lenne?:D

Pedig a saját családjáról van szó, teljesen egyértelmű!

2018. febr. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#1 nem elköltözni készülök 12 éves vagyok 😂 ja és a saját családomról van szó. Egyébként köszi mindenkinek 👍
2018. febr. 27. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!