Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rosszul érzem magam, amiért...

Rosszul érzem magam, amiért szegény vagyok, körülöttem meg mintha mindenki gazdag lenne. Mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés
Egyszerűen hiába kapom az ösztöndíjat, hiába dolgozom, képtelen vagyok félretenni és gyűjteni a pénzt, annyi mindenre kell. Folyamatosan azt látom magam körül, hogy pl. a csoporttársaimnak a szüleik fizetik az albérletet, különféle képzéseket, magánórákat, emellett meg persze a "zsebpénz" is jár, amiből utazgatnak mindenfelé, szuper ruhákat vásárolnak stb. És mindezért cserébe még csak nem is tanulnak jól, mégis minden nekik jár. Tudom, hogy nem szabadna féltékenykednem, régebben nem is tettem soha, de mostanában sírni tudnék mindezektől. Tudom, hogy vannak nálam is szegényebbek, illetve olyanok is, akiknek alapból sokkal rosszabb sors jutott, de ez nem ad erőt. Elment a kedvem mindentől, mert hiába hajszolom magam, soha nem fogok ott tartani, mint ezek az emberek, akik amúgy meg sem mozdultak a pénzükért. Így motiválatlanul meg nem is megy már jól semmi. Mit tegyek, hogy másra koncentráljak? Mást ez nem zavar, csak én vagyok ilyen irigy, rossz ember?
2018. jan. 30. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Gondolom felsőoktatásban veszel részt. Az a helyzet a felsőoktatással, hogy a pénztárca is felsőfokon van ezeknél a diákoknál. A szegényebbek közül nagyon kevesen maradnak meg ott.
2018. jan. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

Sajnos az élet igazságtalan :D


Na komolyra fordítva a szót én már nevetek ezen, vagy mostanában már nem annyira.


Én is nézegetem az embereket, ilyen olyan luxusautó, Audi, Merdzsó, Bmw, Lexus, ilyen olyan nyaralások, télen is mennek a tengerpartra, ezzel van tele az insta meg a face.


Megmondom őszintén annyira nem is érdekel.


Sikerült egy jól fizető állást leakasztanom, havonta jön a zseton, de megmondom őzsintén így nincs időm utazgatni, mert akkor meg nem tudnék bejárni dolgozni. Autóm nincs mert sajnálom rá a pénzt, úgyis ellopják meg összetörik. Ruhából viszont veszek a jót, vagy veszek néha egy mobiltelefont, engem annira nem is érdekel a másik ember.

2018. jan. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

"Elment a kedvem mindentől, mert hiába hajszolom magam, soha nem fogok ott tartani, mint ezek az emberek, akik amúgy meg sem mozdultak a pénzükért."


Ja én kinevetem ezeket az embereket.

2018. jan. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Ezek mind csak külsőségek. Ha van eszed, akkor a felszín alá tudsz ásni és ott megtalálhatod az igazi értéket.
2018. jan. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem a méregdrága luxustárgyak döntik el, ki értékes, ki nem! Ezek a földbuta celebkedők azt hiszik, mert ez ma a világon a "trendi". Ne is törődj velük, járd a magad útját, a valódi teljesítményre koncentrálj, ne a külsőségekre. Nekem a szegénység miatt nem volt lehetőségem pl. diplomát szerezni, a Kádár rendszerben is volt kontraszelekció, nekem dolgoznom kellett. A barátok megbecsülnek, a többi nem érdekel, az a család se, amelyik eldobott. Csakis a párom fontos még, aki mellettem áll, őt is megverte az ég egy hasonlóan pocsék családdal. Van kis házunk, amit a magunk erejéből hoztunk rendbe és van kertünk, kocsi nem érdekel.
2018. jan. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Gondoltál már arra, hogy valamilyen karitatív helyen önkénteskedj? Hogy segíts azoknak akik nálad is rosszabb helyzetben vannak?

Annyi ilyen hely van, kezdve az állatmenhelyek, beteg gyerekek megsegítésére alakult alapítványok (mondjuk a beteg gyerekekkel való foglalkozás lelkileg nagyon megterhelő, de van aki tudja csinálni, én nem tudnám), kisnyugdíjasok és létminimum alatt élők segítése, és a romák, kistérségi kisebbségek felzárkóztatásában segédkezők, vagy akár a lakóhelyedhez közeli kerületben szokásos önkénteskedések. Minden önkormányzat honlapján lehet találni infót, de a Facebook-on is ha beleírod a téged érdeklő témát a keresőmezőbe ki fog dobni pár ilyen témát. Én nyugjdíjasokhoz járok sakkozni, nyugdíjasotthonba meg nyugdíjasházba amolyan művelődési központba. - Tudom viccesnek hangzik, de az idős bácsikák jó fejek, nagyobbrészt. Olyan régimódi uriemberek a legtöbbje, nincs rokona, vagy külföldön él és tök boldog, hogy valakinek beszélhet pár órát. Érdekes sztorikat mesélnek ilyenkor. Általában hagyom magam legyőzni sakkban, de azért megizzasztom őket, hogy ne legyen annyira egyszerű. Ilyenkor nagyon boldogok.


Amúgy a pénznek is megvan a maga pszichológiája. Minél jobban hajtja valaki, annál jobban menekül tőle.


Az hogy te szegénynek tartod magad az egy dolog. De valójában tényleg az vagy-e? Ez csak akkor fog kiderülni, ha közelről látsz olyanokat akik tényleg a szó szoros értelmében szegények és esetleg még kajára se jut, mert a GYES-ből (28ezer forint) élnek 5-en egy hónapban.

Mérd fel a helyzeted és ne hasonlítsd magad olyanokhoz akiknek az iPhone meg a Michael Kors táska a non-plus ultra.


De ha a karitatív dolgok nem érdekelnek akkor is azt javaslom kezdj el valami mást, szokatlan, amit eddig nem csináltál és nem is gondoltad, hogy valaha fogsz olyasmit csinálni. - Pl.: Falmászás, jóga, fitness, curling - tűzz ki magad elé egy célt amit megcsinálsz meghatározott időn belül. A sport segít koncentrálni és utat találni, erősíti az önbizalmat és utat találni.

2018. jan. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Próbálj meg olyan dolgokban boldogságot találni, amik nem kerülnek sok pénzbe.
2018. jan. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én nem tudom kinevetni ezeket az embereket. Rágalmazni sem tudom őket, mert a helyükben valószínűleg én is élvezném a lehetőségeket. De ez az igazságtalanság akkor is fáj. Tudom, hogy nem a pénz a legfőbb érték, de nélküle meg egyre inkább azt érzem, hogy képtelenség boldogulni. És hiába vagyok jó abban, amit csinálok, lehet nem tudom folytatni a tanulást sem, mert egyszerűen muszáj dolgoznom. A tanáraim sem értik meg, amikor elutasítom az "ösztöndíj" címszó alatt futó, amúgy méregdrága külföldi lehetőségeket. Azt is megkapja valaki olyan, aki tehetségtelenebb, de van pénze finanszírozni. Valaki írta, hogy segítsek a rászorulóknak. Szívem szerint örömmel segítenék nekik, de egyszerűen sem időm, sem energiám még a jótékonykodásra is. Tudom, rossz hozzáállás, de nekem sem segít senki.


A diákhitelen gondolkodom, de annyi rosszat mondanak róla, hogy rettegek felvenni. Most szegény vagyok, de legalább nem eladósodott. De így is kilátástalan. Ti mit tennétek?

2018. jan. 30. 22:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyébként hasonlóan jártam én is, csak én nem kaptam ösztöndíjat az egyetemen és otthagytam, mert költséges lett. Saját magam képzem az interneten. Ez annyival rosszabb, hogy nem találkozom úgy emberekkel. Természetesen azért ott a chat lehetősége.
2018. febr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én elmentem dolgozni a középiskola után, érettségivel és szakmunkás képzettséggel. Azt hittem mindent jobban tudok. Call Centerben dolgoztam, 3 műszakban, volt hogy hetekig 12 óráztam, sőt 16 óráztam is.

Hajtottam a pénzt, volt is mit a tejbe aprítani. Csak épp fáradt voltam mindenhez. Az élethez is. Egyedül voltam, nem volt kivel elkölteni a pénzt amit kerestem és egy idő után már nem érdekelt mennyit keresek, mert elkölteni sem tudtam és magányos voltam (ki ne lenne az napi 10-12 óra csak munkával töltött idővel?)


Az írásodból az tűnik ki, hogy fingod sincs arról milyen dolgozni, csak keseregsz mert nincs pénzed. A pénz nem terem a fáról és nem potyog az öledbe.


Én 9 évvel az érettségi után mentem főiskolára, mert már meg tudtam fizetni a tandíjat a fizetésemből.


Könnyen akarsz pénzt szerezni? A könnyű út tudod hova visz: a sötét oldalra, ahonnan nem mindenkinek van visszaút.


A te dolgod hogy döntesz, de keseregni olyasmi miatt hogy másnak miért van több pénze miközben - szerinted (!) - meg sem érdemli, értelmetlen dolog. Ne akarj túl gyorsan igazságot osztani, főleg ne a saját igazságodat, mert hamar rájössz, hogy nincs igazad.

2018. febr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!