Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen rendszerben takarítsam...

Milyen rendszerben takarítsam a házat?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. Nemrég költöztem külön. Elég rumlis házban nőttem fel, úgyhogy fogalmam sincs milyen rendszerben kell takarítani, így elég nagy a házban a káosz.


A ház két szobás, egy konyha, fürdőszoba, folyosó és spajzból áll.


Az lenne a kérdésem, hogy mik azok amiket naponta, hetente és havonta kell elvégezni a ház körül és, hogy mikor melyik helyiséggel kezdjem a napi takarítást.


Ha letudna nekem valaki írni egy ilyen rendszert azt nagyon megköszönném!



#takarítás #lekás takarítás
2018. márc. 5. 17:22
 1/8 A kérdező kommentje:
Köszi! De azért kértem segítséget, mert ÉN nemszeretnék ilyen életmódban élni, nem azért, hogy ha valaki jön hirtelen, milyen nagy rend legyen...
2018. márc. 5. 17:28
 2/8 anonim ***** válasza:

Amúgy hogy válaszoljak is: én mindent elmosok egyből magam után, a pultot, mosogatót meg egy héten egyszer letörlöm. A fürdőt szintén hetente, a szobákat meg ahogy érzed. Igazából úgy takaríts, ahogy te jól érzed magad, idővel úgyis arra fogsz beállni. Ha nem vagy olyan igényes, akkor hidd el, át fogsz arra szokni...

20/f

2018. márc. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi! Más HASZNOS válaszokat szivesen fofadok! :)
2018. márc. 5. 17:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Amit naponta csinálok: Beágyazok reggel, ez kb. 5 perc, de jól esik belépni a hálószobába utána, mosogatás főzés, evés után, levetett ruha elrakása(szennyesbe, vagy ha nem akarom még mosni, akkor a szekrénybe), illetve ami a rend kulcsa sztem, hogy ha valamit előveszek, akkor azt vissza kell tenni a helyére. Nincs olyan, hogy csak lerakom és kész. Ez igaz arra is, ha valamit kiborítok pl., azonnal feltakarítom.

Heti 2-3 alkalommal porszívózok,feltörlök.

Hetente szoktam port törölni, mosni(ha csak nem kell valami gyorsan), ágyneműt cserélni, fürdőszobát, wct takarítani(ezt persze ha látom, hogy nem tiszta, sűrűbben is), letörölni a gázt pl, ilyesmik.

Hűtő takarítás, bútorok áttörlése, tükör, üveg szekrényajtók törlése kb.havonta, függöny mosás kb. 3-4 havonta.

Amit nem rendszer szerint csinálok, hanem, vagy amikor látom h koszos:pl.ajtók letörlése, ablakpucolás, szekrények tetejének lemosása.


Nincs kialakult sorrendje, hogy mikor melyik helyiséggel kezdek, amihez épp kedvem van.


Egyedül élek, nyilván ha többen vannak egy lakásban akkor többet lehet takarítani is.

2018. márc. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!! :)
2018. márc. 5. 18:02
 6/8 anonim ***** válasza:

Amit minden nap megcsinálok

1. Minden reggel bevetem az ágyat 3 perc

2. Miután végeztem a fürdőszobában , letörlöm a mosdót, a csapot és a pultot egy száraz mikroszálas törlőkendővel, így nem lesz vízköves.(csak 2 perc, és nagyon sok időt megtakarít) Minden zuhanyzás után üveglehúzóval lehúzom a vizet a zuhanyfülkéről, így nem lesz vízköves, ez is csak 2 perc,de sok macerától kímél meg.

3. A konyhában nem hagyok mosatlan edényt.

4. Minden este elpakolom a ruháimat, és kikészítem amit másnap felveszek, így nem ér reggel meglepetés, hogy valamit ki kell vasalni.

5. Minden este elmosogatok, elpakolom az edényeket, letörlöm a mosogatót, a tűzhelyet, a pultot, és felsöpröm az előszobát és a konyhát, ha kell felmosok. Másnap sokkal jobb kilépni a konyhába ha rend van.


Hetente egyszer takarítok.


A takarítás lényege, hogy fentről lefelé és belülről kifelé haladjunk.

1.Leszedem a pókhálót, jobban mondva, ha van , ha nincs áttörlöm a plafont és a sarkokat tollseprűvel.

Amikor ágyneműt cserélek, azt ilyenkor teszem, mert elég nagy port tud kavarni.

2. Letörlöm a port, nem csak ott ahol látszik, a képkereteket , a fűtés és gázcsöveket is. Fentről lefelé haladva a szekrény tetejét, a polcokat.

3. Felporszívózok, a szekrény és az ágy alatt is.

4. A parkettát száraz mikroszálas felmosóval áttörlöm.

5. Fertőtlenítővel megtisztítom a wc-t (kívül belül), a zuhanytálcát és a kádat.

6. Felmosok.

7. Kirázom a lábtörlőt. Lesöpröm a tornácot és a járdát.

2018. márc. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2018. márc. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én egy 2,5 szobás társasházi lakásban lakom.

Minden reggel beágyazok (elrendezem, letakarom az ágyat, díszpárnák rá) és kiszellőztetek az egész lakásban.

Van egy macskánk, így vettünk segítségként egy robotporszívót, ez mindennap körbejár, így nem úszunk a szőrben. Akkor indítom, amikor hazaértem munkából.

A konyhában a munkalapot szinte mindennap áttörlöm, kivétel, ha nem csináltam semmit a konyhában aznap. A főzőlapot minden főzés után letakarítom (fekete üveg, ha nem így tennék egy szép napon lehánynám olyan ronda lenne).


Ezen felül heti egyszer kitakarítom az egész lakást az alábbi sorrendben:

1. Letörlöm a konyhában a port a hűtő tetejéről, a polcokról, levízkőoldózom a mosogatót, a csapot, a csepegtetőt. Áttörlöm domestosos kendővel is. A sütőt és a hűtőt csak igény esetén takarítom, ha már látom, hogy ráfér.

A munkalapot és a gépeket áttörlöm először sima vizes ronggyal, aztán a munkalapot és azon dolgokat, amiket gyakran megfogunk fertőtlenítős kendővel is.

Letörlöm az asztalt, kirázom a terítőt.

2. Fürdőszoba és wc. A Wc-be wc tisztítót öntök, amíg hat, addig gyors letörlöm a port a polcokról, mosógépről, kisúrolom a kádat, a mosdókagylót, vízkőoldózom a csapokat, letakarítom a kádparavánt. Aztán gyors letörlöm a tükröt, majd letakarítom a wc deszkát, kitakarítom a budit.

3. Letörlöm a lakás egyéb területein a port, ablakpárkányok, polcok, szekrények, íróasztal, stb. A kilincseket áttörlöm fertőtlenítős kendővel, vagy domestosos vízzel.

Végül pedig felporszívózok és felmosok (a szobákat felmosó folyadékkal, a kerámia lapoknál adok a vízhez egy kis domestost).

Ablakot kb. félévente pucolok.

Nyáron ez még kiegészül az erkély lesöprésével.

Két hetente ágynemű huzatot cserélek.


Soknak tűnik, de egyébként pörgősen kb. 3 óra alatt megvan az egész lakás. Ha ablakot, sütőt, hűtőt is takarítok akkor mondjuk nyilván több, de azt meg nem kell olyan gyakran (szerintem).

2018. márc. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!