Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan takarítsam le a falat?...

Hogyan takarítsam le a falat? Ráömlött a fehérjeturmix és jövő héten jön a főbérlő.

Figyelt kérdés

A turmixban tej van, egy csomó csokis protein és szőlőcukor.

Már a kőről feltakarítani se volt egyszerű, mert seperc alatt rászáradt.


Rohantam az edzőterembe és véletlenül elejtettem a flaskát. A teteje leesett, a barna ragadós cseppek meg mindenfelé szétrepültek (még két méter magasan is van néhány). A fal meg fehér.


Próbáltam hibajavítóval bekenni, de nem nagyon fogja be. Festeni most se pénzem, se időm :(


2018. jan. 14. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ebből pedig festés lesz.
2018. jan. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd megszáradni és próbáld ledörzsölni aztán radírral. Kérdezd meg a főbérlőt, hogy milyen festékkel kenték le a konyhát, létezik ugyanis mosható festék is, konyhában ésszerű lenne ilyennek a használata, pont az ilyen balesetek miatt, simán le lehet (ne) mosni.

Ha más nincs, akkor erre van a kaució, abból tud festéket venni és kihívni egy szakember. Vagy fizeted te, ebben meg kell egyezni.

2018. jan. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha megszáradt,esetleg meg lehet próbálni radírral leszedni. Esetleg fogkrém segítségével ideiglenesen elfedhetőek a foltok. De legjobb volna lefesteni. Vagy nem csinálsz vele semmit,szépen bevallod a főbérlőnek,hogy ez és ez történt,véletlen volt,nem szándékosan okoztál kárt,és hogy most nincs pénzed festeni,de mondjuk jövő hónapban lesz,és akkor megcsinálod,utána ellenőrizheti.
2018. jan. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig ezt csak festéssel tudod megoldani. Mondd el a főbérlőnek, hogy mi történt és ígérd meg neki, hogy a következő fizetésedből az lesz az első hogy veszel festéket és kijavítod a hibát. Aztán persze tartsd is magad az ígéretedhez.

Érdemes drágább festéket venni, ami normálisan fed akár 1 rétegben is. Én elkövettem azt a hibát, hogy olcsó fehér festéket vettem, mert spórolni akartam. Aztán 5 (!!!) rétegben kentem a falra, de még úgy is foltos volt, nem fedett szinte semmit. Végül vennem kellett mégis a drága festékből, az egyetlen rétegben olyan gyönyörűen fedett, hogy öröm volt nézni.

2018. jan. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
csak 1 ötlet: ha van penészedés elleni spray, megpróbálhatod ráfújni (aztán lemosni az utasítás szerint), az abban lévő klór elég durva anyag.
2018. jan. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen SZÁRAZ mosogatószivacs dörzsi felével próbál meg megcsiszolni kicsit. hátha
2018. jan. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Domestos.

Először próbáld nem feltűnő helyen.

2018. jan. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!