Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti hogyan csináljátok meg az...

Ti hogyan csináljátok meg az aznapra tervezett házimunkát?

Figyelt kérdés

Főleg azoktól kérdezem, akik egyedül élnek.

Én minden nap felírom egy post itre, hogy mit kell majd elvégeznem másnap, vagy akár egy hétre előre is, de általában sosem tudom elvégezni. Vagy fáradt vagyok, vagy közbejön valami, vagy egyszerűen nincs hozzá kedvem. Ettől függetlenül nincs itthon kosz, vagy kupi, de mégsem olyan mint szeretném...

De este (épp most) mikor ránézek az elvégzendő feladatokra, és látom, hogy nem sikerült mindent elvégezni nagyon bosszant, zavar.

Mással is van így? Hogyan kezelitek ezt?

29/F



2018. ápr. 10. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálam a sporttal van így a dolog. Van egy mondás: Csak annyi szalmát pakolj fel a szekérre, amennyit a marha elbír. Vagy valami ilyesmi.
2018. ápr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj, ha nem csinálsz meg mindent, ha így is rendben vannak a dolgok.

Esetleg negyedévente egy 2napos takarítást beütemezhetsz, amikorra segítséget is hívsz, és akkor behozod azokat a teendőket, amiket még szeretnél.

Mik szoktak kimaradni?

2018. ápr. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Változó, van hogy főzés, felmosás, porszívózás...

Mikor mi. Nyilván attól még nem éhezek, hogy nem főztem, eszek valami egyszerűt. Illetve a porszívózásnál sem az van h tiszta kosz minden... csak ha bebvan tervezve zavar hogy nem csináltam meg.


Az is fokozza a dolgot, hogy kifejezetten kupis családból jövök, és nem akarok olyan lenni. (Ettől függetlenül persze szeretem a családom)

Illetve alapból elég szétszórt vagyok. Ezért is írom fel a dolgokat, próbálom rendezetten élni az életem.

2018. ápr. 10. 22:05
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Főzni hétvégén szoktam, bevásárolni kedden, takarítani (portörlés, porszívózás, felmosás, fürdőszoba, wc) pénteken.

Minden egyébnél a 10 percig mindent el lehet viselni alapelvet alkalmazom.

Általában 5 hét van egy hónapban. Felosztottam a lakást 5 részre, és a hétköznapokon 10 percig csinálok valamit az aktuális területen. Pl. ez a hét a fürdőszoba. 3*10 perc alatt körbemostam a csempét (vízkőtelenítettem is a kádnál), lemostam az ajtót, és holnap rendet teszek egy polcon a szekrényben. Következő hónapban ott folytatom, ahol abbamarad.

2018. ápr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!