Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Több pici (2 év alatti)...

Több pici (2 év alatti) gyerek mellett hogy csináljátok meg a házimunkát 1 hétre elosztva?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 30. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:

rendrakás minden este a nagy altatása után, napközben is igyekszem rendben tartani a dolgokat.

Este és reggel seprek(terem a kosz:)) hetente egyszer porszi és felmosás, wc fürdő pucolás, portörlés.

Egy nap van hetente amikor "nagytakarítok"

Többi nap rendet rakok. Főzni amikor egyik sem nyűgös összerakom és néha ránézek. Mosogatni is úgy, hogy tudjak ugrani, ha kellek.

Kicsit sívába kell átmenni. A nagyobbik eljátszik, a kicsi meg nézelődik, addig a lehető legtöbbet megcsinálom.

22 és 3hónapos bébik

2011. ápr. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Istennek hála, nagyjából egyszerre szoktak aludni, így akkor végzem a házimunkát. Először a nagyon fontosakat: cumisüveg mosás, sterilizálás, kajakimérés, mosás, teregetés. Heti 3-4 alkalommal porszívózás (főleg ott, ahol játszanak), egyszer felmosás, egyszer fürdőtakarítás. Portörlés kb. kéthetente, több idő nem jut rá. Főzni EGYÁLTALÁN nincs időm, a férjem hoz kifőzdéből meleg ételt este.

Vasalni esténként szoktam, de max fél órát, a többit hagyom a francba, úgysincs vége soha az életben... aztán zuhanok is az ágyba.

2011. ápr. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Bea24 ***** válasza:
43%
Szia! 21 és 8 hónaposak. :) Minden reggel söprök, felmosok, a pici már mászik. Igyekszem rendben tartani napközben a lakást folyamatosan. Délután egyszerre alszanak 2-3 órát, így mindent meg tudok csinálni és még magamra is jut kis időm. Szerencsére nem kell sűrűn főznöm, a mama olyan munkahelyen dolgozik, ahonnan minden nap küldi a hamit. Vacsit szoktam főzni, előkészítem, mikor alszanak. Este szoktam teregetni, elmosogatni, ami a vacsi után marad, így reggel nincs sok dolgom. :)
2011. ápr. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bea24 ***** válasza:
43%
Azt kihagytam, hogy míg alszanak délután, egy fél órás edzést is beiktattam. :)
2011. ápr. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kétnaponta szoktam főzni, akkor beteszem őket a járókába és játszanak.

A mosást reggel szoktam elindítani, amikor alszanak még. Ha szerencsém van, még akkor is alszanak, amikor teregetni akarok, ha ébren vannak, akkor adok nekik játékokat, és játszanak.

Egy héten kétszer-háromszor porszívózok, egyszer-kétszer felmosok. Ezt általában akkor csinálom, mikor alszanak délután.

A mosogatást a mosogatógép végzi.

A játékokat együtt szoktuk elpakolni.

A vasalást akkor csinálom, ha a párom hazajön, akkor ő van a gyerekekkel.

13 hónapos ikrek.

2011. máj. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mosogatogepem van es szaritogepem is, igy egyszerubb a mosas-mosogatas, teregetni csak neha egy-ket kenyes ruhat kell. Szonyeg egyetlen darab sincs, igy minden kicsi morzsinca meglatszik, naponta-ketnaponta porszivozok, hetene egyszer-ketszer felmosok. Neha ferjem foz, neha en, de en egyszerubb, gyorsabban elkeszitheto eteleket. Wc-re allergias vagyok, azt naponta takaritom, nem tobb mint 2 perc. A csapot is. Kadat hetente egyszer. Egy gyermekunk van, 18 honapos, masodik julius kozepen erkezik. Ja, szemetes, karton, uvegek kidobasa a fejeme.
2011. máj. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!