Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Akik kisgyermekkel...

Anyukák! Akik kisgyermekkel vagytok otthon, tényleg fele-fele arányban csináljátok a párotokkal a házimunkát?

Figyelt kérdés
Nem vállaltok Ti többet? Párotok mit csinál meg, mit nem?

2017. márc. 29. 14:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
43%
Mikor én voltam otthon kicsivel, a férjemnek csak a nagyobb kerti munkákat, javításokat kellett csinálnia, még a kicsivel játszani, minden mást én csináltam. Meg se fordult a fejemben hogy még munka után otthon is dolgozzon.
2017. márc. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
63%

Nem. Hiszen itthon vagyok, ő meg nem. Ez szimplàn fizikailag értendő. Kb 70-30% az arány, ha 24 órát nézünk. Amint hazaér 50-50%, amikor meg nincs itthon értelemszerűen 100-0% az arány. :D


Fözni àltalàban én fōzök, 7végén közösen, néha ő.

Takarítani én 90%-ban, mosogatni is legtöbbször én, mert nem vàrom meg míg hazaér. Este van h õ mosogat, de én gyorsabb vagyok benne, ő addig mást csinál.

Vasalni nem vasalok, mosni 100%-ban én csinálom.

Àgyazni ő szokott este többször(én addig mosogatok) Fürdetni is ő szokta többször a fiunk. Amikor itthon van ugyanannyit eteti, pelusozza mint én.

Bevàsàrolni, postára menni, ügyeket intézni majdnem 100%-ban ő szokott, kivéve ha együtt megyünk nagybevásàrlásra.


Meg vannak olyab dolgok amik nekem ritkàn jutnak eszembe a takarításnál azt ő csinálja. Olyan dolgok amiket ritkán csinál az ember amúgy is. Pl. radiátor csövek áttörlése...stb. Ja és mindketten rendet tartunk nagyjából.


Illetve mikor itthon van, nekem az is jó ha a gyerekkel foglalkozik, míg én mást csinálok.


Ha megint dolgozok akkor értelemszerûen jobban osztódnak a feladatok majd. Viszont az tuti hogy a bevásàrlás, ügyintézés az ő dolga marad, mert azt utálom. :D

2017. márc. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
44%

Nem húzzuk a centit, de nagyjából fele-fele.

A hétvégi takarítás az övé: rendrakás, portörlés, porszívó. Kétnaponta ő mos fel. Hétvégén ő mosogat, egyik nap ő főz. Kukaürítés még az övé.

Én mosok, teregetek, fürdőszobát, wc-t én takarítom. Hétköznap mosogatok, (nem minden nap) főzök plusz amennyire lehet tartom a rendet.

Ajtók, ablakok, erkély, vízkőoldózás, szifonok, fugák... az enyém, de ez ugyebár nem heti rendszerességű program.

2017. márc. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
40%

Harom gyerek van. Mar iskolas mindharom.

Amikor GYES-en voltam, akkor is kiporszivozott, bevasarolt, azota is o csinalja.

Nem vasalok. O sem:)

A ferjem soha nem foz, mosogat, igaz, van mosogatogepunk is.

Nem tereget, nem szedi be a ruhakat.

2017. márc. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
17%
Néha összepakol és felporszívóz, de ennyi :S pedig gyakran hangoztatja hogy mennyire nincs a munkahelyén mit csinálnia, úgyhogy arra igazán nem foghatja hogy azért nem csinál meg valamit mert "dolgozott"
2017. márc. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
61%
Nem vetettem még össze, de sokat segít, ha hazajön. Van, h szólni kell, mert magétól nem gondol rá, de mindig lehet rá számítani.
2017. márc. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Pár napja feltettem egy kérdést, mindjárt belinkelem.

Soknak érzem nagyon a házimunkát, 3 gyermekünk van.

Nagyon sok jó és okos tanácsot is kaptam. De a végösszegzés az volt, h sokat szöszmötölök, ill. h apa keveset segít.

én nem érzem kevésnek a segítséget, ezért gondoltam, h egy másik kérdésben erre konkrétan rákérdezek.

2017. márc. 29. 15:59
 8/24 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__hazimunka__8509601-se..


Csak akkor állj neki, h sok időd van, nagyon hosszú lett, sok a kommenet, :) de érdemes átböngészni, sok hasznos dolog is van benne.

2017. márc. 29. 16:00
 9/24 anonim ***** válasza:
46%

Nem. :)

Négy hetes a babánk, anyatejes, és nincs sok tejem. Gyakorlatilag csoda, ha sikerül néha elmosogatnom, vagy összedobok egy rántottát. Tudjuk, hogy már csak pár hétig kell ehhez alkalmazkodnunk. (Harmadik baba.)

Gyakorlatilag most a férjem és a két nagy csinál mindent. Nagyon büszke vagyok rájuk. :)

De azért már várom, hogy kialakuljon a kereslet-kínálat, és szoptatás helyett mosogathassak. Én nehezebben viselem ezt az időszakot, mint ők.

2017. márc. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
33%
Kérdező, akkor igazából neked egy gyerekkel kell otthon lenned, mert kettő nincs ott napközben...mikor az enyém volt másfél éves, simán elvégeztem mellette mindenet, sosem vártam el hogy a férjem, aki a pénzt kereste, még otthon is robotoljon, az az én dolgom, hiszen ezért is voltam otthon...
2017. márc. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!