Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Üdv! Ezer éves, koszos,...

Sasa69 kérdése:

Üdv! Ezer éves, koszos, besárgult szobaajtóimat szeretném letisztítani . Tipp?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 24. 11:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Csiszolópapír + ecset + festék.
2018. ápr. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ami besárgult, azon már nem segít tisztítószer, legalábbis hófehér sose lesz. Inább festeni érdemes.
2018. ápr. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat , de én le szeretném tisztítani őket átmenetileg , nem gond ha nem lesznek fehérek csak a koszt .... nem festem le őket mert a lakást meghirdetem és így , felújítatlanul árulom . Legalább 4-5 milliót fog úgy is a következő tulaj rákölteni , de addig is viszonylagos tisztaságban szeretnék lenni :)
2018. ápr. 24. 11:51
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A sárgulás nem feltétlenül elkoszolódás, többnyire a festék anyagainak öregedését jelenti, amikor a fényvisszaverési tulajdonságok megváltoznak.
2018. ápr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mosogatószeres vízzel lemosod, aztán szárazra törlöd.
2018. ápr. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én Domestossal szoktam és eléggé hatásos.

Ha a vizes szivacsra teszel tömény Domestost, lekened az ajtót vele, vársz 10-15 percet és lemosod, több árnyalattal fehérebb lesz.

Mondom ezt úgy, hogy nem vagyunk egy koszos fajta, nem a kosztol sárgulnak az ajtajaink.

2018. ápr. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 TappancsMancs ***** válasza:
50%

Ha sima mosogatószerrel nem jön le akkor Flóraszept a kerek flakonos (Flóreszept Otthon). Ez jó erős tisztítóhatású általános tisztítószer. A Domestos nem jó tisztítószer mert kimondottan fertőtlenítésre van, enyhén lúgos de szinte bármi lúgosabb amit találsz otthon.


A sárgulás az a festék anyagában, annak felszínén lévő színváltozás fény hatására hosszú időn keresztül. Ha olajfesték az napfényen visszanyeri a fehérségét, de ahhoz kert kellene és fordítgatni is kell minden nap másik oldalára. Az ajtókeretet viszont nem tudod kivinni így a festés a tökéletesebb megoldás.

2018. ápr. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
én is floraseptre tippeltem első blikkre , köszönöm .
2018. ápr. 24. 17:00
 9/17 anonim ***** válasza:

6-os vagyok

Kérdező, én nem írok neked regényeket, próbáld ki egy kis területen a Domestost, ahogy írtam is.

Erősen FEHÉRÍTŐ, a benne levő klór alapú fehérítőszer miatt.

Aztán majd meglátod és eldöntöd!

2018. ápr. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
értem , próba szerencse :)
2018. ápr. 24. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!