Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nem jó a majdnem új gáztűzhely...

Nem jó a majdnem új gáztűzhely, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Októberben vásároltunk egy Amica márkájú gáztűzhelyt. Próbáltam benne sütni alacsony hőfokon, magas hőfokon, közepesen, fóliával, anélkül, grillezni stb...de MINDEN odaégett benne. A hús, a sütemény minden...kiszárad benne minden és korom fekete az alja. Hőlégkeverés nincs benne.

Mit tudok tenni?



2018. aug. 6. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Vagy eladod, és kismértékben buksz rajta, és egy komolyabb sütőt veszel. pl.: Elektrolux,

Vagy szerzel bele 1-2 cserepet. De igazán jó sütő sosem lesz, csak kevésbé égnek meg a dolgok benne.

2018. aug. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha októberben vetted, akkor még garanciális. Kérd a javítását, (lehet, hogy csak be kell állítani) vagy ha konstrukciós hiba, akkor vissza az árát és vegyél egy másik típust.
2018. aug. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Eddig ahány egyszerű gáztűzhelyben sütöttem, mindben az vált be, hogy 1) fullon előmelegíted, 2) letekered pont apró lángra, 3) beteszed _legfelülre_ a vastagabbik telsibe pakolt jóságot, 4) 30 perc után sűrűsödő, gyors ellenőrzések, mire megvan az az időtartam, míg ránézni se kell.


Cserép helyett egy ügyesen odaszabott 6-os lemez jó lehet valamire, de csoda nem történik attól se, max eggyel lejjebb is szép lesz, ami vizesebb.

2018. aug. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A cserép anno nekem is bevált. próbálgass garanciális javíttatást, beállíttatást, vagy reklamálj, hogy használhatatlan és csere.

De ha újat nézel, akkor kombináltat vegyél. Az elektromos sütő rész ezerszer jobb, és gazdaságosabb. Amíg a gát 8x légcserét igényel és fűtöd a konyhát is, addig a villanyos egy hőszigetelt doboz. És a kombináltak max 2kW körüliek, konnektorról üzemeltethetőek. Én meg vagyok vele elégedve.(Mora)

2018. aug. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Elég ideig előmelegített sütőben, alacsonyabb hőfokon kellene sütni benne! És rövidebb ideig.
2018. aug. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ez az első tűzhelyem, mivel októberben költöztem külön a párommal és sajnos nem voltak még tapasztalataim, nem voltam jártas ebben a témában.

A cserepes megoldást én is hallottam már, de vicc, hogy a mai világban, ennyi pénzért ezt kapja az ember, és vissza kell menni nagymamám praktikáihoz.

Mivel garanciális ezért megpróbálom felhívni őket, hátha a láng lett túl erősre állítani. Amikor vásárolni mentem, akkor több eladó, illetve más ismerős is azt mondta, hogy a piacon ez az egyik legjobb, ezért mertem megvenni.

2018. aug. 6. 21:32
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja és azért most jött csak a kérdés, mert az első egy hónapban sütöttem benne, csak sajnáltam már, hogy a kiló húsok mentek a kukába. Azóta inkább serpenyőben készítem az ételeket, legyen az bármi, de nekem is kezd már hiányozni egy finom rakottkrumpli vagy sült oldalas.
2018. aug. 6. 21:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha kaptál hozzá rácsot arra rakj alufóliát több rétegben és ha húst sütsz vagy valamit akkor vegyél el az alufóliából. Majd megfogom tapasztalni hogy mit hogyan kell sütni gázsütőben. Vagy mamám azt csinálta hogy egy fém hullám lemezt tett a Sütő legaljára, ez is jó megoldás. A cserepeset még én nem próbáltam.
2018. aug. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!