Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nem szeretem az öblítőket....

Nem szeretem az öblítőket. Nincs vmilyen alternatív lehetőség helyette, ami a ruhát puhává, illatossá teszi?

Figyelt kérdés
Olyan nagymama-féle ötletre gondolok, azokból az időkből, amikor a mindenféle illat-és adalékanyaggal teli öblítőket még ki sem találták...
2008. nov. 4. 21:51
1 2
 11/13 anonim válasza:
70%
Én csak ajánlani tudomaz ecet+illóolaj kombinációt! Már régóta így mosok. Az ecet nem fog érződni a kimosott ruhán, ez biztos. Az öblítőszer pedig vegyszer, ami benne marad a ruhában és a bőrrel érintkezve sokaknál vált ki allergiás reakciót. Ez csak egy reklámfogás a sok közül. Adagolás: az ecetből kb. annyi kell, mintha öblítőt használnál + tegyél bele kb. 10 csepp illóolajat a kedvenc illatodból. Én áltaában citromolajat szoktam, imádom a citrusillatokat. Arra számítani kell, hogy a kimosott ruhának nem lesz olyan intenzív illata, mint az öblítőktől, de szerintem az a vegyszerezés nem is normális. Elvégre a lényeg a tisztaság. Ja, és a mosógép környéke viszont illatfelhőben fog úszni mosás közben és utána is, így felér egy légfrissítővel is. Próbáld ki, megéri és olcsóbb is.
2008. nov. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
75%
En sima vizzel oblitek, es a szekrenybe levendulaolajjal atitatott parnacskakat teszek (fontos, hogy igazi olaj legyen, ne csak levendula illatu). Elriasztja a molyokat es a ruhaknak jo illatot ad. Az ecet jol hangzik, majd kiprobalom en is, eddig vizkooldo helyett hasznaltam csak.
2008. nov. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A vasalás öblítő nélkül is puhítja a legtöbb ruhát. A szárítógép meg még inkább, ha van rá lehetőséged.
2012. jan. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!