Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kisgyerekes háziasszonyok,...

Kisgyerekes háziasszonyok, hogyan kell ezt jól csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 3 gyermek anyukája vagyok, 7 5 és 4 évesek. Gyerekek előtt nem voltam egy házitündér, de már egyre jobban igényelném a rendet és tisztaságot.


A problémám hogy fogalmam sincs hogy kell ezt rendszeresen és folyamatosan megvalósítani. Kérlek ne nevessetek ki. Tényleg mire hazaérek a munkából, összeszedem a gyerekeket ovi-bölcsiből, egy kis játék, közben én pakolok mint a güzü,majd háziírás, fürdés, vacsi és fektethetem is őket. Este 9kor mar semminek nem kezdek neki. Reggel meg így is 5.30kor kelek hogy időben tudjunk indulni.


Ti hogy tudjátok megcsinálni és fenntartani a tisztaságot? A rend nem is akkora gond, nagyreszt azért mindent elpakolunk este, de reggel újra káosz lesz, délutani kis szabadidő ezzel el is megy. Hétvégén azért megcsinaljuk férjemmel amit csak lehet, de érzem hogy ez nem elég, úszik a lakas.


Ti hogy csináljátok gyerekek mellett? Leìrnatok pontosn hogy mi az amit napi szinten csináltok, és pontosan mikor? A napirendetek mely részében? És mi az amit pár naponta vagy hetente?


Nagyon köszönöm!


2018. okt. 14. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Bevonják a kedvesüket, férjüket, a gyerkőcök apját és a gyerekeket.
2018. okt. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%

Hajnal 3-4-es keléssel,szinte minden másnap (főleg ha melózol) és hajnali takarítással. Vagy hozzászoktatod magad, vagy úszol, mert az írásodból látszik, hogy nem éjjeli bagoly vagy. Mert ha az lennél akkor fektetés után kéne nekiállnod.


Minden másnap meg lehet oldani, a közbeeső napokon meg csak a mosogatás, mosás, teregetés, felmosás marad..


Én hajnali ember voltam, a nagybátyám felesége meg éjszakai. Ő hajnal 2-ig takarított mikor még ilyen kicsik voltak a gyerekek.

2018. okt. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A férjem 12 es 24 órás műszakokban dolgozik és tanul is mellette. E mellett amikor itthon van, segít amiben csak tud, vacsi után ha itthon van, ő pakol el a konyhában amíg én viszem a gyerekeket fogat mosni stb.


Hát tény h nem vagyok ejszakai bagoly, de korán sem bírok kelni. 9 után arra vágyok h a férjemmel legyek egy kicsit, picit tvzünk, stb.


Gyerekeket hogy tudnám bevonni szerintetek?

2018. okt. 14. 19:26
 4/11 anonim ***** válasza:

3*Gyerekeket hogy tudnám bevonni szerintetek?


Még kicsik hozzá, bohóckodni lehet, de azzal csak az idődet vesztegeted, és mégjobban szétcsúszol. Az meg amint elnézem nem igen van sok neked most és még egy jó darabig így is lesz.


Azzal mondjuk már többet érsz el, ha megköveteled a gyerekektől hogy a szobákba nincs evés, TV előtt, stb. Csak asztalnál. Már ezzel is egy csomó időt fogsz spórólni..meg nevelődnek is. És nem szanaszét esznek, és morzsálnak, kennek össze mindent..

2018. okt. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm 4-es válaszoló!

Amúgy azt nem értem még h aki éjszaka takarít, az nem zavarja ezzel a csaladját? Fura elképzelnem h csörgök-zörgök a felmosóvödörrel, zubog a víz, nyitok-csukok ajtókat, felkapcsolok lámpákat. Engem nagyon zavarna ha lefekvés után vk ezzel borzolná az idegeimet a családban.

2018. okt. 14. 20:46
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Hidd el nekem, hogy a legfontosabb a rend, mert ahol rend van könnyű takarítani.

Lehetőleg ne gyűjtögessetek, amit 1 éve nem vesztek fel, az mehet ajándékba, adományba, kukába. Nem kell millió váza, terítő, encsembencsem, csak 1-2 nívósabb kerámia és lehetőleg zárt tárolók (szekrények) és kacatok nélküli sima felületek.

A gyerekektől már ebben a korban simán meg lehet követelni, hogy önmaguk után pakoljanak el (játékok, tanszerek), a szennyesüket a szennyestartóba tegyék, a szemetüket a szemetesbe, egyszerre mossanak fogat, a 7 éves felügyelje a kicsiket, a fürdéshez sem kell már ebben a korban segítség.

Ha rend van és nem kell mindent kerülgetni, pakolászni, akkor egy szombat délelőtt mindennel együtt 2 óra alatt ki lehet végezni egy lakást, tokkal vonóval, különösen, hogy ilyen rendes férjed van és besegít.

Kezd szelektálással és a gyerekek rendre, illetve önállóságra szoktatásával, meglátod mennyire könnyebb lesz az életed!

2018. okt. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire magasak az igényeid, de add lejjebb őket. Segítség nélkül három kisgyerek mellett nem lesz csili-vili a lakás, vagy valamelykőtök tuti megbolondul.

Mitől lesz reggel káosz? A gyerekek felkelnek, felveszik az este kikészített ruhákat. Van ágyneműtartó a gyerekszobában? A hétéves már el tudja rakni az ágyneműt, a kicsiknek még egy ideig talán segítened kell. A reggelizésen egyszerűsíthetsz, ha nincs válogatás, hanem te döntöd el, mit esztek. Lekváros kenyér, májkrémes kenyér, kakaó és kalács, mindegy, de nem pakolsz ki hat féle dolgot, csak ugyanabból mindenkinek egy adagot. A tányért, poharat már a három éves is vissza tudja vinni a konyhába, a nagyobbak segíthetnek letörölni az asztalt. Ha este rend volt, akkor reggel is rendben hagyjátok a lakást.

Én hét közben nem takarítanék, hiszen gyakorlatilag nem vagytok otthon. Alvás közben senki nem csinál koszt. A konyhapultot töröld le este, a mosdót, WC-t naponta. A mosdó takarítását nyugodtan rábízhatod a 7 évesedre, a kicsiket meg tiltsd el tőle. Aztán idővel nagy kegyesen megengedheted hogy felügyelet mellett megpróbálják. Ha jók lesznek.

Hét közben csak nagyon egyszerű dolgokat főznék (pl. tejbegríz), ha egyáltalán valamit.

Minden szoba sarkába tenné egy kosarat, amibe a nem oda való dolgokat könnyen bele lehet dobálni. Legkésőbb a hét végén mindenki kiszedegetheti és elrakhatja, ami az övé, ami senkinek sem kell, azt meg kidobjuk. Kevesebb cucc=kevesebb rendetlenség.

Én mosni össze-vissza mosok, ha összegyűlik a ruha, bekapcsolom a gépet akár este akár reggel. Mikor legközelebb időm van, akkor teregetek.

2018. okt. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon jókat írtatok! igyekszem mindenre reagálni, lehet csak több részletben fog menni. a kacatos dolog sajnos nagyon igaz. pedig már abszolút minimalista a lakberendezésünk, semmi csecsebecse, de vannak polcok, felületek ahol mindig összegyűlik minden. mindennapi használati cikkekre kell gondolni. a ruhásszekrények és a konyhaszekrények már ezeréve rendért kiàltanak, de úgy érzem 1 teljes nap kène nekik, de nekem sosincs 1 teljes szabadnapom.


a masik, hogy nagyon kicsi a konyhánk, az ebédlőasztal így a nappaliban van. ezt gondolom nem kell részletezni.:)


hogy mitől lesz kupi?

délután hazajövünk, az ovisaim cipőjéből fél kiló homok zuttyan ki, előszoba takaritássl indítunk kapásból. reggel is összegyűlik a káosz. gabonapelyhet kérnek mindig, 2-3 félét viszek be. készítek teát-szendvicset az iskolásomnak, majd magamnak is tízórait a m.helyemre, és gyors reggelit én is bedobok. már tele a konyha ezen a ponton.


főzni sajnos kell 2 naponta, mert nincs menza egyikünk melóhelyén sem. ami megmarad, azt vacsira szoktuk megenni, főleg ha már unják a gyerekek a szendvicset.


és szerintetek ha szombaton megcsinálunk egy alapos takarítást, akkor hétközben nem kell semmi különösebbet? a napi mosdótörlés mit takar? milyen eszközökkel-szerekkel? (az a baj, én két véglet vagyok, vagy hetekig halogatom a normális teendőket vagy nekiesek a fürdőnek és sikàlok mindent, lepakolok, lepucolok. jó lenne egy élhető aranyközéputat találnom...

2018. okt. 15. 06:12
 9/11 anonim ***** válasza:

Takarítónővel. Akkor is, ha lepontoztok. 2 ennyit dolgozó embernél igenis jár(na) mindenkinek, hogy hétvégéente egy takarítónő kitakarítson, és akkor csak a rendet kell fenntartani.


Reggel pedig mindenki pakoljon el maga után. Mivel nem vagytok otthon egész nap, utána nem keletkezik rendetlenség.


Főzni hétköznap nyilván nem főztök, mert mindenki intézményben eszik.

2018. okt. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

6

Ez azon múlik, mi a lakás mérete, és mit tartasz teljes takarításnak.

A mi lakásunk 130 nm, több fürdőszoba is van, és az alap, hétvégi takarításba a csempemosás is beletartozik.

2018. okt. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!