Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Míg nedves a ruha finom...

Míg nedves a ruha finom öblítő szaga van, mire megszárad rohadt büdös lesz, miért?

Figyelt kérdés
Sziasztok mostanság mosás problémám van. A mosógépet és a mosószer adagolót már alaposan kitakarítottam pl ecettel, maga a mosógép nem is büdös. Mikor kimosok és nedvesek a ruhák remek öblítő illatuk van, 1 nap múlva mire megszáradnak néhány mocskos büdös lesz legalábbis nekem, mintha romlott öblítő szaga lenne, de tök véletlenszerűen, néha ez néha amaz, egy mosásból van ami jó illatú lesz van ami büdös tök véletlenszerűen. Talán az öblítőm nem lenne jó? Coccolino-t használok azért az nem egy noname gagyi márka.

2018. okt. 17. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a ruha összetétele, anyaga a 'bűnös'. Én együtt mostam, szárítottam a törülközőket és eggyel ugyanígy jártam. Ki is dobtam, mert tényleg rossz szaga volt, az összes többi illatos maradt.
2018. okt. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Próbálj ki valami antibakteriális mosószer adalékot (pl. Sanytol folteltávolító, vagy Sanytol öblítő.)

Gyanús, hogy a vizes ruhákban elszaporodik valami, amíg szárad...

2018. okt. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szoktak büdösek maradni mosás után a ruhák, ha bezsúfolod őket a szárítóra és egyáltalán nem éri őket friss levegő. Áporodottak, büdösek lesznek. Teregess kintre, ha van lehetőség, vagy bentre, de jóval szellősebben.
2018. okt. 18. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
Mindhárom tippemet írták. (mosógépet egyszerű hypóval v. klór tartalmú szerrel mosd át.
2018. okt. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért lesz büdös, mert lassan szárad és beleposhad a víz. Ha megfigyeled nem random, hanem anyagvastagságtól, típustól függően valamelyik hajlamosabb erre, mint a többi ruha.
2018. okt. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen főleg a pólókkal van gond, nadrággal semmi gond, plédet kimostam az is isteni illatú lett. Sajnos nincs lehetőségem szabadba teregetni. Ha pl öblítős vízzel át nyomkodok egy pólót majd simán kicentrifugázom ugyan úgy budös lesz, és tényleg kb a pólókkal van gond, de furcsa mód két ugyan olyan póló közt is van különbség néha az egyik nem büdös a másik igen. Azért 24 óra alatt nem kéne poshadtnak lennie szerintem... Sima hétköznapi ruhaszárítóm van ikeás, nyilván tele rakom a mosott ruhákkal de nem zsúfolva.
2018. okt. 18. 19:03
 7/11 Tarantella válasza:
100%
Egyetértek a #3-al, nem az öblítő, és nem is a mosógép a bűnös, hanem a teregetési technikád. Akkor lesz rossz, áporodott szagú a ruha, ha lassan, nehezen szárad meg. Pl. mikor hűvös van és nincs légmozgás - ez kül- és beltérre is érvényes. Minél szellősebben teregess, a ruhadarabok minél több oldalát érje szabad levegő, pl. ne félbehajtva tedd a szárítóra a felsőket, hanem csak a passzérészüknél csipeszeld oda őket, a nadrágokat is csak a derékvonalnál csiptesd fel, a száruk hadd lógjon szabadon. Jó időben kint teregess, bent meg szellőztess gyakran és fűts.
2018. okt. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Azért 24 óra alatt nem kéne poshadtnak lennie szerintem..."


De. 24 óra pont elég hozzá, ha alacsony a hőfok és/vagy magas a páratartalom.


Ilyen időben teregess szellősebben, pl. csak minden második rúdra, gyakran nyiss ablakot, tedd a szárítót fűtőtest közelébe, forgasd a ruhákat, szedd le azonnal ami megszáradt, hogy a többinek több hely legyen.


Ez már csak ilyen. Ezért vettünk szárítógépet, mert az új (nem távhős) lakásban mindig így jártunk, hogy csak túlzott fűtéssel és állandó szellőztetéssel tudtunk mindent megszárítani (és még a büdös ruhák mellett a penésszel is meggyűlt a bajunk).

2018. okt. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az a baj kintre nem tudok teregetni, erkélyem sincs, télen meg soha nem fűtök a szomszédok megoldják :D 22+ fok van télen nyáron. De a ruhacsipesz jó ötlet úgy fogom ezentúl csinálni tényleg csak megcsiptetem és egy szárító rudat kihagyok két póló közt nem lesznek olyan sűrűn.
2018. okt. 19. 13:35
 10/11 anonim válasza:
0%
Milyen igenytelen budos emberek vannak.
2018. okt. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!