Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ma vettem egy fekete-fehér...

Ma vettem egy fekete-fehér kockás pamut inget. Ezt, ha magában öblítem (20 perces program), nem kezd el majd a fehér feketedni vagy fordítva?

Figyelt kérdés
2018. okt. 26. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem, ha teszel be mellé egy színfogó kendőt.

Én nyàron vettem egy fehér-piros-kék ruhàt, színfogóval mostam.

A kendő rózsaszín lett, a ruhànak semmi baja.

Azóta minden mosàshoz hasznàlok, mert a kislànyom rózsaszín cuccai engedik a színüket.

2018. okt. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Nem valószínű, nem olyan textilből gyártják őket, hogy elszíneződjenek. Színfogó kendő egy nagy marhaság, felesleges pénzkidobás, soha életemben nem használtam, mégsem volt soha "mosási balesetem". Ésszel kell használni mindent, a mosógépet is. Egyetlen darab inget mosol a gépben?! Jól megy...
2018. okt. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak érdekességképp írom le, hogy egyszer vettem egy sötétkék-fehér kockás konyharuhát, aminek a bevarrt címkéjére azt a figyelmeztetést nyomtatták, hogy "a sötét színek elkülönítve mosandók". Na kösz. De nem lett semmi baja attól, hogy a sötét részeit együtt mostam a világosakkal. :)

A Te ingednek sem kellene elszíneződnie, ha a bevarrt címke szerint kezeled. Ha mégis elszíneződik, az bizony garanciális és vidd vissza. Egyszer volt egy olyan ruhadarabom, aminél egy fehér pamut ing rész össze volt varrva egy műszálas szürke pulcsi résszel, ez volt az egyetlen, amikor a pamut valamiért lilás rózsaszín árnyalatot öltött, mert a műszálas rész engedte a színét... De van egy halom fekete-fehér mintás ruhám, amiken sokadik mosás után is makulátlanul fehér a fehér.

2018. okt. 28. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Nem fölösleges a színfogó kendő, én mondom, mostmàr mindig hasznàlom, szeretem.

Egy inggel elindítja a mosàst?Igen, nekem/nekünk is vannak olyan ruhadarabok, amiket egymagàban rakok be.

Példàul van kilépő a zuhanykabin előtt, ugyanolyan a WC-nél körbe.

Ezt a két darabot hetente 1x bedobom, mást nem teszek mellé.

De pàrom ingjei között is van olyan, amit egymagàban rakok be, ragaszkodik hozzà, hogy azt külön mossam.

2018. okt. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Egy inggel elindítja a mosàst?Igen, nekem/nekünk is vannak olyan ruhadarabok, amiket egymagàban rakok be."


Uramatyám! Az esztelenség és a pazarlás netovábbja! Miért nem mosod ki kézzel?! 10 perc az egész. Ehelyett félóráig neadjisten egy óráig vereted a géppel az egyszem ruhadarabot?! Több tíz liter vizet, meg egy csomó áramot elpazarolsz egyetlen darab ruhára? Megérett az emberiség a pusztulásra...

2018. okt. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat, bár már megköveztek, és az emberiség is megérett a pusztulásra, de nem írtam le, hogy azért öblítettem kimagában, mert aznap vettem, és érződött rajta az a bolti szag+mások is ugyanúgy felpróbálhatták, én meg másnap hordtam. Csak ezért volt most erre az egyruhás gyors “mosásra”.

Köszönöm az értelmes válaszokat, és kedves 2. és 5. válaszoló, ne a pénztárcámban kutassanak, most leírtam ennek a bűncselekménynek az okát. Úgy látom, itt mindent részletezni kell, mert letámadják az embert.

Az egyetlen pazarlás kedves 5. válaszoló az az Ön időpazarlása amiért idejött, cserébe egy haszontalan válaszért.

További szép napot!

2018. okt. 28. 19:54
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Mindenkinek màsok a mosàsi szokàsai, mint minden màsban, ugye így ebben is.

Nem a te vizedet, nem a te àramodat fogyasztom, hanem a sajàtunkat.

Ha x év alatt így szoktunk meg dolgokat, ezen nem most fogok vàltoztatni, igaz a későbbiekben sem.

2018. okt. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!