Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Házimunka

A kérdés

Cserepkalyha hiba?

Mitol lehet hofy a cserepkalyhaba begyujtas utan elol mar szinte forro mikor a hatulja epp csak langyos es nem is melegszik tovabb?

Keress kérdéseket hasonló témákban: cserépkályha, kalyha

dec. 6. 19:31  Privát üzenet  

A válaszok

Ez nem cserépkályha hiba ,hanem a tüzelésé .

Ha nem így lenne,akkor az eleje sem lenne forró .

A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont dec. 6. 19:40 Privát üzenet
Goldmund73 nevű felhasználó válasza:

A meleg levegő útját így csinálta meg, aki rakta a kályhát. Egy cserépkályhán megvan, hogy milyen sorrendben melegszenek át a csempék, és ugyanebben a sorrendben hűlnek is ki. Ez attól függ, merre vezette a kályhás a levegő útját. Ha nálatok a hátulja sosem meleg, akkor annak a közelébe nem vezette, ha pedig elöl állandóan forró, akkor minden hő ott vezetődik el.

Ennek a rakásnak speciális helyzetben lehet értelme, pl. ha a hátulja a ház külső falával határos. Vagy ha olyan helyiséggel határos, amit nem nagyon érdemes fűteni (pl. előszoba).

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont dec. 6. 22:40 Privát üzenet

Nem tudom mekkora kályha,de az elejében ahol a tűz ég,ezt nevezik tűz szekrénynek .Ez van közvetlen kapcsolatban az égő tűzzel .A kályha belsejében vannak a fűst járatok (huzamok) itt áramlik a forró levegő is .1 nagyobb kályhában akár 4 huzam is lehet,a tűz szekrényen kívűl . A kályhás dönti el,hogy a forró levegőt milyen sorrendben áramoltatja a kályhában,de az biztos ,hogy az utolsónál alulról jön felfelé,és húz a kéménybe .

A lényeg a lényeg,a cserépkályhában nem kell nagy tüzet rakni,mert ídő kell mire az egész kályha átmelegszik .

Kályha nagyságától függően ,ez lehet 2-3 óra is .

Száraz,és ne vékonyra hasogatott fával kell fűteni.

Nagyon jó a fa brikett is,persze itt is csak a nagyon jó.

Ezzel való fűtés viszont nagy oda figyelést igényel,mert igen nagy hővel ég .

1 voltam .

A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont dec. 7. 18:24 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Segítség! Valamit rosszul csinálok? Hol a hiba?
Üdv! Régi Neumann varrógépem nem veszi be az alsó szálat, a felső szálat elszakítja, így nem varr. Az orsó jó irányba van befűzve. Van tippetek, mi okozza a bajt?
Mit tudnék csinálni a cipővel? Bővebben lent.
Miért nem működik a takarítógép?
LG Direkt Drive mosó-szárítógép, "cotton eco" program,40 fok. Ma a mosási ciklus felénél megállítottam a gépet és belenyúltam, döbbentem tapasztaltam, hogy hideg vízzel mos! Még...
Cserépkályha - kb 3 éve rakattuk a kályhát, és most 2 legfölül lévő cserép között (meg máshol is) kipotyogott az anyag amit bekentek közé, és ennél a két cserépnél be lehet látni...

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések a Házimunka rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!