Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Segítség! Valamit rosszul...

Segítség! Valamit rosszul csinálok? Hol a hiba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár szót írnék magunkról. 3 gyermek, 2 sulis, a kicsivel otthon vagyunk, ő másfél éves.

Nagyon nagyon soknak érzem a házimunkát, és kiváncsi lennék másnál is így működik-e vagy én vagyok béna.

Fél 7kor kelek, reggelit készítek, a 2 nagyot háromnegyed és egész között ébresztem. A kicsi is ekörül ébred. Megreggelizünk, elkészítenem a nagyokat a suliba (7 és 8,5 évesről van szó). Felügyelem a mosokodást, fogmosást, kirakom a ruhákat, táskaellenőrzés, ha valami nincs meg előkerítem. Ők fél 8 kor elmennek, apa viszi őket. ketten maradunk a kicsivel. Egyből leülök vele játszani a szőnyegre olyan fél órát aktívan. Utána elkezdem eltakarítani a reggeli maradékát, plussz az előző napi vacsiét is. (mi már este nem mosogatunk, csak berámolunk a hűtőbe, nem akarom ezzel húzni az időt este).

Simán lehetne felsöpörni minden étkezésnél, felmosni napi egyszer tuti. És ezzel párhuzamosan elkezdem készíteni az ebédet. Mindennap főzök, van leves és második. De forgásba csinálom, tehát egyik nap levest kell csak a másik nap meg másodikat. Az elrámolás, plusz ebédfőzés vagy sikerül vagy nem, általában megszakít a kicsi a munkába. Jutok amíg jutok, felötöztetem őt és magam is, általában 9 és fél 10 körül indulunk. Foglalkozásra, uszásra, játszóra stb. mindennapra jut valami. A mosás vagy betudom tenni vagy nem, ez attól függ hogy állunk idővel. Áltában 11 körül haza, akkor befejezem az ebédet ha még reggel nem sikerült, utána ebéd, fél 1 körül alvás. Papír falak, mosogatás, zörgős dolgokat nem lehet csinálni. Így csendes házimunka. vasalás, hajtogatás, stb. Fél óra-óra pihi nekem is kell ilyenkor mert nem bírom anélkül a délutánt. Felébred a kicsi olyan fél3-3. Uzsiztatás, majd aktív játék szintén együtt. 4 re megyünk a nagyokért a suliba. Ha nincs különóra, hazajövünk lecke átnézés, kicsi játék, vacsikészítés. Vacsizás, fürdetés, meseolvasás, altalás. Én a koránfekvés híve vagyok, 8 kor már agyban vannak, fél9-9 kor már alszanak.

Folyamatosan pörgök, rohanok. állandóan takarítok, de mégis állandoan kosz van. a másfél éves mindent rámol, pakol, szétszed, összemaszatol. Egyedül eszik, ez azzal jár, h tiszta morzsa minden. sokszor kiborul valami. rengeteg a mosatlan, sok idő a mosás berakás, kiszedés, párosítás, hatogatás, szelektálás. A főzés, előkészítése, romok eltakarítása szintén horror. Probálok mindennap valami kis dolgot kitakarítani, pl. mosdó, wc, hogy ne koszolodjon el nagyon a lakás, de valahogy sosincs rend, tisztaság.

Nálatok hogy működik? Hol a hiba?

Köszi, h végigolvastad.



2017. márc. 22. 13:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/112 anonim válasza:
82%
Nincs hiba, ezeket a köröket mi is lejátszuk. El kellett fogadni, hogy olyan rend és tisztaság már nem lesz, mint korábban. Nekem talán könnyebb egy kicsit, mert a férjemnek is megvannak a feladatai. Szokott takarítani, illetve egyszerűbb ételeket megfőz ha kell. Ezt az egészet egyedül nem bírnám.
2017. márc. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/112 anonim válasza:
82%
Én nem látok hibát benne, nekem csak egy másfél évesem van, így sem csillog villog a lakás, de szerintem az a legfontosabb, hogy a gyerekeknek jó legyen, legyél velük minél többet. Apa nem tudja átvenni például a mosogatást? A teregetésbe vagy hajtogatásba pedig a gyerekeket is be lehet vonni esetleg.
2017. márc. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/112 anonim ***** válasza:
86%
En mar most arra nevelem a masfel evesemet,h a jatekait o pakolja el alvas elott. Este i, delutan is. A te gyerekeidbek nincs feladata? Mondjuk mosogepbol kiteregetni,zoknikat parositani, mosdokagylot kisurolni.
2017. márc. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/112 A kérdező kommentje:

Azért írtam ki a kérdést, mert sokan megütköznek, h nálunk ilyen sok idő elmegy házimunkával. Ezért merült fel bennem, h esetleg valami nem jó, de kezdek megnyugodni.

Amúgy nem panaszkodásnak szántam a kérdést, csupán egyszerű közvéleménykutatásnak, h kinél, hogy működnek a dolgok.

Igen úgy érzem napi fél óra, óra pihiidő nekem is jár, és most ezt töltöm éppen itt a gép előtt.

Ez 2. szólt, többieknek köszönöm.

2017. márc. 22. 14:05
 5/112 anonim ***** válasza:
89%

Egyedül neveled a gyerekeidet?


Mert ha nem, akkor ott a hiba, hogy egyedül csinálsz mindent a háztartásban és a gyereknevelésben is.


Valamint ott, hogy napi 2 fogásos ebédet prezentálsz. Fölösleges. Több napra előre kell főznötök, ha nem akarsz/tudsz rendelni. Leves elég hétvégente, két napra.


Számos ételt el lehet készíteni a nagy adagban és lefagyasztani, ilyen minden raguétel vagy pörkölt. 90%-ra kell készíteni, kiadagolva lefagyasztani, és csak készre kell melegíteni.


Ha főzöl egy nagy fazék pörköltet, abból fagyassz le 6-8 ebédre való adagot!


Ugyanez a bolognaival például.


Lepárolsz 2-3 fej káposztát dinsztelve, adagonként mélyhűtő, és csak elő kell kapni.


Időben ezek nem tartanak töredék ideig sem ahhoz képest, mintha naponta főznél.


Az én aduászom a köv. recept (arányosan növelhető):

2 fej hagyma

4 répa

fél szárzeller

kakukkfű/rozmaring/oregano, ami ízlik

2 babérlevél

2 dobozos paradicsom (1 liter)

1 liter alaplé/víz

Fél kg kockázott vagy darált hús, bármilyen állatból

Ha van otthon egy kis alkohol, az is mehet bele, de elhagyható.


A zöldségeket nagyjából felapírtod, két ek. olajon pirítod (!!!) a fűszerekkel együtt öt percig. Bele a hús, két-három perc kavargatva pirítás. Rászórsz egy kanál lisztet, összekevered. Ráöntöd a folyadékokat, felforralod és két órára sütőbe teszed.


kapsz egy sűrű, tartalmas, finom ragut, amivel 15 percet foglalkoztál maximum. Ezt tálalhatod tésztával, rizzsel, mirelit nudlival, gnocchival, krumplipürével, kenyérrel, sült krumplival, akármivel.


Ha ebből a raguból fél óra alatt csinálsz egy óriási adagot, kiadagolva lefagyasztod, meg van oldva az élet. Ez alatt elkészíthetsz egy hatalmas adag pörköltet is a tűzhelyen.


Készülhet egy nagy adag chili con care is, ugyanígy sütőben, azzal sem kell dolgozni szinte semmit. Ezek mindegyike jól fagyasztható.


Számtalan ilyen recept van. Nézz utána: havi egyszeri főzés! Egy fél nap alatt előkészülhet minden egy hónapra.


Vasalni ne vasalj mindent. Csak amit kötelező.


Ha pedig pasi van a képben, a házimunka fele az övé. A gyerekek fele is.

2017. márc. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/112 anonim ***** válasza:
57%

#6-os vagyok.

Gépesítés! 3 gyerek mellett már szinte kötelező.

Mosogatógép, abba a gyerekek is be tudnak pakolni.

Plusz szárítógép. Ez alap.


A két iskolás rendbe tudja tenni a szobáját, el tud mosogatni, helyre tud pakolni a hűtőbe, kivinni a szemetet stb. Az a baj, hogy cselédtempóban pörögsz. Nem az vagy: az anyjuk.

2017. márc. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/112 anonim ***** válasza:
84%

Kérdés: pàrod mikor ér haza? Mit segít?


Nem kritizàlok, mert lehet nincs is mit. Nekem csak egy kicsi van, mint a te kisebbed. :) De én így csinàlnàm: Nem hinném h felügyelném, csak ràjuk néznék. Este kiraknànk a ruhàkat együtt a gyerekekkel. Tàskaellenõrzés? Inkàbb este. Nem kell miatta kapkodni reggel. Ha meg valamit kihagynak, az õ felelõsségük, pláne a nagyobbnál.


Reggel még nem jàtszok aktívan a gyerekkel. Megfigyeltem, hogy ilyenkor jobban elvan még. Ekkor lehet mosogatni és egybõl berakni a ruhàt a mosógépbe. Le is jàr mire indultok és ki lehet teregetni.

Fõzéssel magad szivatod, csak akkor fõzök így, ha marad valamelyik kajàból. De így mindennap fõzöl. Én simàn kétnaponta csinàlnám (és csinàlom is) de akkor leves és màsodik.

Mosogatni azonnal fõzés közben. A kicsi segíthet a fõzésben is. Hidd el. Pl. babvàlogatàsnál pakolhat pàr babszemet...stb.

Utàna okés délutànig. A gyerekek apja nem segít este?

Én azt csinàlnàm. Egyikünk fürdet, màsikunk mosogat. Lehet vàlasztani. :D


Ne hagyd hogy a gyerek mindenhol egyen. Csak etetõszék, vagy asztalnàl, vagy csak a konyhában a kövön, de ülve. Nem màszkàlunk a kajàval. Így csak ott kell sepregetni. Én most szereztem be egy morzsaporszívót. Férjem meg lenyúlja a kocsihoz. :D Ha nincs széthordva a kaja, neked is könnyebb dolgod van. Gyerekjàték: tartsd tàrolódobozokban. Fél perc alatt össze lehet ràmolni. Nekem is mindent kiszed a fiam. Viszont örömmel is pakol el. Mindig dicsérem és mondom is h rakja is el a helyére, és megtapsolom.


Mosdó, wc heti egyszer takarítom, míg alszik a gyerek. Màsik nap meg a portörlés. Kétnaponta porszívó. Heti 2* felmosàs.

Bàr hozzá kell tenni, hogy megszoktuk h mindent a helyére visszarakunk nagyjàból rögtön.


Még egy tipp: amikor közlekedsz egyik szobàból a màsikba, akkor mindig legyen nàlad valami ami nem oda való. Pl. bent kàvéztàl a gyerek mellett és leraktad a polcra. Ha mész a konyhába vedd fel és vidd ki...stb

Ha nincs ruha szanaszét dobàlva, el van mosogatva, és a szemét a kukàban akkor szinte sosem jössz zavarba ha valaki vàratlanul beàllít. :D

2017. márc. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/112 anonim ***** válasza:
86%

"Mindennap fozok, van leves is".

Elso hiba. Mi a toknek fozol minden nap?


Mindennap takaritas. Masodik hiba. Ha ketten vagytok otthon egesz nap a picivek, hogy tudjatok ennyire osszeganyolni az egesz lakast? Naponta felmosast sem ertem....


Te szokas szerint beleestel a hazirobot hibaba. Olyan dolgokat is naponta csinalsz, amit csak 2-3 naponta kellene.


Vacsora maradek mosogatasa: ferj vagy iskolas gyereked este kaja utan megcsinalhatja de nem, Te akarod ..... martirszerep, harmadik hiba.


Gondold at, ez igy nagyon rossz ahogy Te csinalod..

2017. márc. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/112 anonim ***** válasza:
96%

Egyebkent apuka Nalatok mitosz? Mit csinal munka utan? Esetleg ha Neked segitene?

Vagy az iskolas gyerek, amelyik nagyobb, mondjuk leszedheti a ruhakat ha hazament, vagy mosogathat.


Nem vagy csicska, ne viselkedj ugy! Csalad vagytok, osszatok fel a hazimunkat.

2017. márc. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/112 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, azt nem írtam h a nagyobbak rendet pakolnak maguk utàn, mert az nekem evidens. Ill. vasal a római pàpa. Csak ha szükséges. :D
2017. márc. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!