Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ismertek olyan hatékony...

Ismertek olyan hatékony penészirtót aminek nincs olyan erős szaga, hogy fél napig kell szellőztetni utána?

Figyelt kérdés
1 hetes és 3 éves gyerekekkel vagyok otthon. A szavó eddig bevált, de most a gyerekek mellett nem lehet használni mert erős a szaga, szellőztetés szintén nem megoldható.
2018. dec. 10. 23:00
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Apródonként fújj pár nyomás hípót virágspricniből , aztán töröld át és 1 perc kereszthuzat . Ennyi kell és nem fázik meg senki .
2018. dec. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért van penész, mert nem szellőztetsz.

A párásodást kell megszüntetni, egy páramentesítő készülékkel és nem lesz penész.

2018. dec. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A pumpás penészölök is hypót tartalmaznak.
2018. dec. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szellőztetek amennyit gyerekek mellett lehet. Abban a sarokban ahol penész van csak ott magas a pára (északi fal, nincs szigetelve), de a lakás többi részén 50%. Igy csak egy sarok miatt páraelszivót nem akarok venni.
2018. dec. 11. 09:41
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

A penész egyik jele az elégtelen szellőztetésnek. Ahol magas a páratartalom megjelenik.

Ahol nem szellőztetnek eleget. Ott magas a CO, CO2, radon s lakásban. Az kell ám a gyerek szervezetének! Meg nektek is.

Màrpedig éjjel nem fogsz felkelni kétóránként, hogy szellőztess. Így valamilyen gépészeti megoldás kell. Higroszkópikus autómata szellőztetők, ventillátorok, rekuperátorból áll a választék.

És igen, több lesz a fűtes számla is. De valamit valamiért.

A páramentesítőket felejtsd el. Kivéve ha képes naponta 20Liter víz összegyűjtésére.

2018. dec. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Higyjétek el, tudom mikor jőn a penész, ezzel a sarokkal szivok már egy éve, mindent amit lehet kipróbáltunk már, hiába. Óránként szellőztetek, van automata szellőző az ablakon. Ha mosok is max 60% a pára. Olyan hideg ez fal, hogy azonnal kicsapódik rá bármilyen minimális pára. Talán belső szigetelés megoldás lehetne-kivül esèlytelen,társasház,nincs megegyezés.

De most nem is ez a kérdés hanem az hogy van e olyan szer mitől nem fulladunk meg. Ecet, teafaolaj hatékony lehet? Bàrmi ami nem klór alapú és hatékony?

2018. dec. 11. 10:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam róla.

Nálunk a problémát egy páramentesítő oldotta meg. Automatán kapcsol adott páratartalomnál és leáll, ha elérte a kívánt értéket. A problémás szobába javaslom. 40 ezer körül vettük az Aldiban talán 5-6 éve, életem legjobb vására volt. Előtte a szigetelt házunk teljes felső emelete penészedett (utólagos szigetelés lévén tető és tűzfal találkozásnál). Amióta az emeletre van állítva és megy amikor kedve tartja egy kis foltnyi penészt nem láttam! Szóval én ilyesmiben gondolkoznék, nem az állandó vegyszerezésben. Ha szagtalan sem normális így az élet.

2018. dec. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

50-60 ezerért párátlanító

csodát tett nálunk a lakásban

amióta megvan nem kellett vennünk egyszer se penészölőt

2018. dec. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Penészölő festék.Vagy sólàmpa.Tedd a problémàs sarokba ott hasznàld.

De egy tàlka sót vagy szodabikarbonat vagy macskaalmotis tehetsz oda megköti a pàràt.

2018. dec. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Milyen lakás ez?

-Szárítógép!!!

-Szellőztetés


Ha panellakás, akkor a külső falakat belülről burkoljátok be, telibe ragasztott 2cm-es XPS-el. De ettől függetlenül szellőztetni kell.


A penész okát szüntesd meg, ne mérgeket pacsmagolj.

2019. márc. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!