Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ez penész vagy vízkő a csapon?...

Ez penész vagy vízkő a csapon? Mit ajánlotok rá?

Figyelt kérdés

Szóval csináltam egy képet a csapról, milyen szert ajánlanátok, ami leszedi? Lehet konkrét márka is, ha nektek bevállt.


Illetve a wc elkezdett bebarnulni ott, ahol a víz éri, gondolom az már vízkő, arra mit tudtok javasolni? A kóla tényleg lehozná?


[link]


2019. jan. 14. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Mindkettőre ecet nagy mennyiségben, aztán valami fürdőszobára való takarítószer és dörzsis szivacs. Mondjuk én ezt a csaptelepet cserélném, de ez az én magánügyem.
2019. jan. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Van erre szakkifejezés, úgy hívják, hogy dzsuva, avagy retek.

A kóla jó, van benne elég foszforsav. Úgy lehozza a vízkövet, mint fogadról a zománcot.

2019. jan. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Van direkt erre sűrű állagú vízkőoldó. full fényesre leviszi
2019. jan. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Este bekenem ecettel, rá gumizok egy zacskót és kész. Másnap csak le kell mosni kicsit és csillog. Bár ezen már annyi van, egy ilyen nem biztos hogy elég.
2019. jan. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A tulaj nem tűnik olyannak, aki csak úgy lecserélné nekem, én pedig nem akarok ilyen beruházásokat csinálni, ki tudja, lehet jövő hónapban már költözök.

Ezektől a szerektől kicsit félek, az ecetes megoldást viszont kipróbálom, és reménykedek. Köszönöm mindenkinek! :)

2019. jan. 14. 21:07
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kéró nem a tied, de a tulaj ilyen vackot sózott rád, akkor mit görcsölsz azon, hogy nem akarsz valamit kipróbálni? Le kell savazni a francba az egészet, oszt jó napot!
2019. jan. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tudod milyenek a tulajok, szeretik benyúlni a kauciót ha bármi változást is látnak a lakáson. Viszont most nem is konkrétan ettől félek, szimplán csak nem szeretek olyan helyeken vegyszereket használni, amiből később eszek/iszok. Nálunk otthon még sosem volt ilyen a csap, azért nem tudtam mi erre a megoldás, de ma veszek ecetet és megcsinálom. Köszönöm a választ mégegyszer!
2019. jan. 15. 09:18
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Azért ecettel vigyázzál. Jó vizkő oldó, sok mindent tisztit, de zárt helyiségben a párája akár halálhoz is vezethet.
2019. jan. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8: Ennél nagyobb hülyeséget még nem hallottam! Gratulálok, tied a hangszóró!
2019. jan. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!