Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Máshol se szellőztetnek otthon?

Máshol se szellőztetnek otthon?

Figyelt kérdés

Szüleim egyáltalán nemm szellőztetnek, sosem csinálták. A szobájukban állandó bűz, meg bemész és szószerint fulladni kezdesz, mert nincs oxigén. De nem nyitják ki, mert "nem akarok megfázni". Közbenn fu beteg mindenki, mert a vírus nem így terjed. Valamennyit maga ais szellőzik, mert nrm zárnak az ablakok, különben megfulladnának.


Elegem van, akkor kezdtem el szellőztetni, mikor koleszos lettem. De állandó leba.. szás, mintha embert ölnék, "meg fogunk fázni".


Őszintén szólva itt végigsétálva az utcán, soha, se reggel, se nappal, se este, sebkinél nincs nyitca az ablak. Nem értem.


Anyám napközis tanár. Kérdeztem, ott mennyit szellőztetnek, "semmit", aztán csodálkoznak, ha folyton betegek.


Pedig nem nyitom ki sűrűn az ablakot, csak ha kaja szag van, vagy kezd elhasználódni.


Oké, nálunk nincs pára elszívó, de nem értem, mások sem...


2019. febr. 5. 05:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi télen minden reggel szellőztetni szoktunk. Miután mindenki felöltözött, kitárjuk az ablakokat pár percre, nem kell sok, 3-5 perc elég. Ha csak bukóra tesszük, akkor pedig minimum fél óra. Emellett nap közben is szoktunk főzéskor. 20 fok felett meg nonstop nyitva van 1-1 ablak. Anyukám tanárnő volt, ő mindig azzal kezdte az óráit, hogy gyorsan szellőztetett egyet. Tudom, mert engem is tanított általánosban.
2019. febr. 5. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha megy a fűtés,akkor télen is kinyitom 2-3 szor 20 percre az ablakot,és nem bukóra,akkor sem fázok.


Másrészt,ha becsukom az ablakot,kb 10-15 perc múlva visszaáll az eredeti hőmérséklet.


Szörnyű,hogy ilyen buta emberek vannak.

2019. febr. 5. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Napjában 2-3 rövid((1 perces) kereszthuzattal kicseréljük a levegőt a lakásban,így a bútorok és falak nem hűlnek ki, csakis a levegő frissül. Állandóan nem szabad kinyitva tartani mert fűtésben azt vissza kell melegíteni,és az pénzbe kerül.
2019. febr. 5. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szörnyű hogy olyan buta emberek vannak
2019. febr. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Ablakot, csak takaritáskor nyitunk. Viszont, a falakba vannak szellőzők beépitve. Mivel kandallók vannak, kell a folyamatos oxigén pótlás. Lassan, de folyamatosan jön be a friss levegő.
2019. febr. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hàlószobàban, a gyerek szobàjában, a vendégszobàban (télen az udvarra nem teregethetek, ezért itt szoktam) reggelente 10-15 percet nyitva van az ablak, lefekvés előtt megintcsak, ebédlőben és konyhàban naponta többször szellőztetek, fürdőszobàban is.Ahhoz, hogy jó legyen a kőzérzeted, kell a hàzban a friss levegő, egészségügyi szempontból meg plàne. A radiàtorok nagyon gyorsan visszamelegednek, nàlunk aztàn fàzni nem lehet.

Nyisd ki az ablakot és kész, felváltva a helyiségekben, ahol épp nyitva van, addig nem legyenek ott.

2019. febr. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Falun élünk, családi házban.


Abban a szobákban ahol alszunk minden reggel azzal kezdem,hogy kinyitom az ablakot és amíg munkába készülődök nyitva van.

A bejárati ajtót is ugyanígy kinyitom, a fürdőszoba ablakot szintén, így kereszthuzat van.

Ha főzök természetes,hogy kinyitom résnyire a bejárati ajtót, ami egy előtéren keresztül a konyhába vezet.


Nyáron amíg dolgozunk csukva az ablak, de ha hazajövünk kinyitjuk, éjszakára is így marad.


Sokszor kinyitom a szekrények ajtaját is, így szellőznek a ruhák is.


A szüleim idősebbek, egyszerű emberek, de rendszeresen szellőztetnek. Nemcsak a szagok miatt, azért is, mert a konvektoros fűtés jobban melegít ha időnként kicserélik a levegőt.


Ahogy írja az egyik válaszoló:a suliban mindig nyitva volt az ablak szünetben.A "hetesnek" ez volt az egyik feladata, kapott is érte ha nem tette.

2019. febr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

"Anyám napközis tanár"


Hogyan lehet valaki ennyi ésszel tanár???!

2019. febr. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szellőztesd a te szobád, meg ha nincsrnek otthon, mindent. Kell a friss levegő. Kisbabáim vannak. Reggel felkelés, felöltözés, irány az égkező, addig mindenhol 10 percet tárva van az ablak. Bukóra nem elég! Aztán becsukom, 10 perc és visszamelegszik. Sose fáztak még meg emiatt!
2019. febr. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Tanár létére annyira elmaradott...


Szerinte a betegségek nem a levegőben, meg vírusok, váladék útján terjednek, hanem te "megfázol", mert mondjuk nem nagykabátnan vagy 25 fokban, vagy a vékonxabb pulcsidban vagy. Ezáltal te is vagy az oka annak, ha beteg vagy.


Kézmosás, ilyenek minek... Sosem mos kezet, hazajön az iskolából és olyan kézzel fog meg mindent, vagy a seggében túrkál és nekiáll főzni...


Nem vicc.


Plusz, de én tényleg más háznál se látom soha, hogy nyitva lenne az ablak

2019. febr. 6. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!