Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Van-e valamilyen megoldás...

Jimzso kérdése:

Van-e valamilyen megoldás arra, hogy a "berántós" benzinmotoros eszközök más módon induljanak? Átalakíthatók- e szerintetek valahogyan? Mi tudná ezt az átkozott rángatást megoldani helyettem?

Figyelt kérdés
Ma éppen a benzinmotoros rotakapa miatt veszítettem el a hitemet a mérnöktársadalomba. Később jön a fűkasza, a fűnyíró, majd a benzinmotoros permetezőm. Nem bírom már ezt a folytonos rángatást. Elfáradok. Nem tudom őket elindítani. Abból is elegem van, hogy 5000 forintot fizessek minden egyes indításért. Kérlek, ne magyarázd el nekem, hogy ez milyen jó technológia. Megoldás kell, nem tudsz meggyőzni arról, hogy 50+ évesen ezt kell csinálnom. Azért vettem rotakapát, hogy ne kelljen ásni, nem azért, hogy abba fáradjak el, hogy elindítsam a gépet, amely arra szolgál, hogy ne fáradjak el.

2019. márc. 9. 18:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Nem vagy egyedül a gondoddal .Nekem ugyan minden problémával nem kell szerelőhöz vinni szerencsére.Egyenlőre nem látok rá megoldást,főleg ennyi kis gépre .A tervezők csak a járművekre gondolnak .
2019. márc. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az elektromos-akksis cuccokat neked találták ki.
2019. márc. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 mindentudó99 ***** válasza:
63%
Az évi első indítás különösen nehéz. Idén elhatároztam egyet se húzok a berántón míg nem löttyintek minimum két centiliter benzint a hengerbe. Gyertya ki benzin be gyertya vissza. Megspóroltam húsz felesleges rántást. Mert ezután úgy ís a benzin beöntés jött volna. Most ezzel kezdtem 5. rántásra indult is a permetező. Rota ugyan ez lesz. Fúnyírón van szivató pumpa az indul nincs gond. Fűkasza is. Nálam a rota meg a permetező nehézkes.
2019. márc. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Fűnyírón kívül sok más ilyen kerti gépet még nem szereltem, de speciel a benzines fűnyírónak a berántó szerkezetét elégszer szereltem, hogy merjem az mondani, átlehetne alakítani úgy, hogy egy akkus fúróval belehessen indítani. Csak a berántó szerkezetet kell leszedni, és valahogy befogatni egy megfelelő krovafejet, az akkus fúróba.(ráhegeszteni egy fúrószárra, vagy valamilyen hosszabbított tenni a fejbe, ami elég kicsi, hogy belehessen fogatni a tokmányba)
2019. márc. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. az akksis fúróst mindenképpen kipróbálom.
2019. márc. 9. 19:44
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Az általad használt kerti gépek akkus változatához ne fűzzél nagy reményt .Mit gondolsz ezek miért nincsenek elterjedőben ? Nagyon kicsi teljesitményt tudnak.Az akkuk többe kerülnének,mint egy gép újan .
2019. márc. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha 50+ vagy akkor emlékszel a verhovinára. Jó kis orosz segéd motorkerékpár volt. Az enyém egy dugattyúmozgásra indult. Csak egy kicsit meg kellett lökni a berúgókart és már indult is.

Ezt csak azért írom, mert közben eltelt vagy 35 év. Nem hinném hogy akkor az oroszok sokkal pontosabb kétütemű motort csináltak volna.

Furcsa, hogy nem lehet úgy beállítani egy motort hogy azonnal induljon.

2019. márc. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Biztos belehet állítani a motort, hogy azonnal induljon. Valaki biztos mindent megold. Mondjuk egy autószerelő...
2019. márc. 9. 23:35
 9/14 mindentudó99 ***** válasza:
50%
Nekem volt régen önindítós rotakapám. Egyszer se tudta sz aksi beindítani. Róltön lemerült.
2019. márc. 10. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Vannak már önindítóval szerelt benzines fűnyírók. Nem is olyan nagy kuriózum. Csak egy gombot kell nyomni es indítja. Kicsit nezz szét a piacon.
2019. márc. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!