Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » WC csészét mivel hatékony...

WC csészét mivel hatékony tisztítani?

Figyelt kérdés

Régen tisztított wc csésze: nem viszi a barna foltokat róla a szódabikarbóna+ecet. Viszont a sósavtól tartok kicsit, nehogy kicsinálja a wc csésze felületét. Bár a hagyományos wc csészék porcelán alapúak, ugye?


Olcsó, pár száz FT-os tisztítószert keresek rá.


Van sósavam. Azt írja doboza: tilos fémeket és kerámiát tisztítani vele. Nem marná szét a wc csészét?



2019. márc. 12. 23:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Vegyél vízkő oldód, ha tartasz a sósavtól.

Én sósavval pucoltam ki költözés után a wc-t, semmi baja nem lett.

2019. márc. 13. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindig sósavval pucolok, vagy 20 éves a csésze, semmi baja.
2019. márc. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
normál vízkőoldó=hígított sósav
2019. márc. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Persze hogy nem viszi a szódabikarbóna + ecet! Az egyik lúgos, a másik savas és pont közömbösítik egymást.

Gyakorlatilag annyit ér, mintha sima csapvízzel vacakolnál.

Vegyél háztartási sósavat (szerintem ez a legjobb), vagy vízkőoldót és megoldódik a problémád!

2019. márc. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is sósavval próbálkozz! Este, mikor már senki nem megy ki, egy használt szivaccsal meregesd ki a vizet (gumikesztyű ajánlott) , és ha már nincs víz a wc-ben, akkor öntsd bele a tömény sósavat. Hajtsd le a fedelét, és menj ki, mert nem egészséges belélegezni. Reggel azonnal húzd le a wc-t, gyönyörű hófehér kagyló lesz az eredmény. Ha nagyon vízköves, és esetleg még marad rajta sárga folt, másik este ugyanez megismételhető.
2019. márc. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hol van a barna folt és az milyen vastag vízkő rétegben van. Gumikesztyűben 10-20%-os sósavval végig lehet törölni (papirra itatva) a sósavat a vízzár feletti felső felületeken. A vízzárban lerakódott vastagabb vízkő réteg hosszabb maratást kíván, ahhoz néha keményfa lécet is ajánlatos használni, hogy a felületről a vastag vízkő réteget le lehessen tolni, kaparni.
2019. márc. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én foszforsav tartalmú háztartási vízkőoldóval próbálkoznék, ha a sósavtól félnék. De a megmaradt, ihatatlan kólákkal is simán ki lehet a budit pucolni, akkora foszforsav tartalmuk van. Hagyni kell időt a reakcióra.
2019. márc. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ha jól értem az ötöst, egész alvás idő alatt, 8-10 órán át érdemes hagyni a sósavat, hogy marja a felületet?


A másik kérdésem, hogy létezik kerámia wc csésze? Mert a sósav doboza szerint a kerámia felületre ártalmas.

Nem tudom, a kérdéses wc csésze milyen anyagú, nem értek hozzá, de átlagosnak tűnik, eredetileg fehér volt.

2019. márc. 13. 18:26
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem hallottam még kerámia Wc-ről. A mai wc-k bírják a sósavat, hiszen pl. intézményekben régen napi szinten is sósavazták ezeket. Nyugodtan csináld úgy, ahogy írtam, valószínűleg lehozza a vízkövet. Sajnos, ha elhanyagolt wc csészéről van szó, a Domestos, kóla stb. nem lesz elegendő, itt már csak a nagyágyú (sósav) segít. Nagyon óvatosan bánj vele, (erősen maró hatású), és senkit ne engedj a közelébe reggelig. Reggel ahogy belépsz, húzd le a Wc-t, és csak utána nyisd fel a tetejét.
2019. márc. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tapasztalataitok megosztását. :) Bizakodom, hogy beválik a sósav. Mások is ezt javasolták. :)
2019. márc. 13. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!