Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi a teendő, ha a mosógépben...

Mi a teendő, ha a mosógépben lejárt a program, de ennek ellenére szinültig van vízzel?

Figyelt kérdés
Valamiért nem engedi le a mosógép a mosóvizet, és az ajtó sem nyitható. Van esetleg olyan program, aminek csak ennyi a feladata, hogy leengedi a vizet? Whirlpool mosógépről van szó.

2019. márc. 27. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Szerelőt kell hívni. Valószínűleg a szennyvíz szivattyú megadta magát. A gép ezt tudja, ezért nem enged ajtót nyitni, nehogy elöntse a víz a szobát. De ha mindenáron ki akarod nyitni, húzd ki a konnektorból egy negyed órára.
2019. márc. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

fürdőszobában van, tehát elvileg elönthetné, mert van lefolyó középen


már kb 1 hónappal ezelőtt is ugyanaz történt, és akkor bevált a következő: kikapcsoltam, majd a programtárcsát a B-re állítottam, ami a centrifugálást jelenti. eztán visszakapcsolva kiszívta a vizet a szivattyú, és megtörtént a centrifugálás is. most sajnos ez sem hozott eredményt, mert vízzel telt állapotban történt meg a centrifugálás, azahogy így nyilván nem tudott megtörténni, de forgott a szürke vízben a sok ruha, mint a veszedelem.

2019. márc. 27. 16:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy újraindítás azzal kezd. Leengedi a vizet. Természetesen, ha a program, szivattyú, relé, stb elromlott, akkor nem fogja leengedni.
2019. márc. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

értem, sajnos ehelyett kinyitottam az ajtót, és egy lavórba folyattam ki a bentrekedt vizet. majd kiszedtem a vizes ruhát egy műanyag ládába, amiben lecsepegtettem.


ezután kicsavartam a mosógép alján lévő leeresztő dugót vagy csapot, nem tudom mi a neve, de sajnos ott sem folyik le a még bentrekedt víz. tehát a kör alakú ajtónyílás pereme alatt még pang a víz, és nem hajlandó kifolyni a szokásos helyen sem. talán eldugult?

2019. márc. 27. 18:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez szerelőért kiált.
2019. márc. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!