Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy takarítsam ki az egész...

Hogy takarítsam ki az egész házat?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, anyám semmit nem takarít és már meguntam, nagyon nagy a retek , minden tiszta por és kosz... Ez van

Az lenne a kérdésem, hogy hogy takarítsam ki a házat? 2 szobás lakásunk van , nem olyan nagy , de azt se tudom hol kezdjek neki... Megköszönném ha valaki írna gyors tippeket és tanácsokat



2019. ápr. 2. 16:30
 1/4 Miss Endzsi ***** válasza:
43%
Ne a fürdővel kezdd. Azt hagyd utoljára, hogy a törlőrongy, felmosóvíz ne koszoljon.
2019. ápr. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Sehogy. Csak a saját szobáddal foglalkozz.


Amúgy meg fentről lefelé.

1. Pókhálózás, csövek letörölgetése, függöny kimosása, ablakpucolás.

2. szekrények teteje, oldala, polcok, asztalok.

3. porszívózás a köbön, szekrények mögött-alatt is, radiátort is. Elhúzni minden zegzugot, TV mögött, drótos helyeket. (xar munka)

4. Másnap újra letörölgeted a csöveket, ablakokat, szekrény tetejét, ajtó tetejét, stb.

5. Megint felporszívózol, mert az előző körnél a gép hátulja szétfújt mindent, csak nem veszed észre.


Törölgetéshez vegyél több mikroszálas kendőt, első körben sötéttel, nedvesen aztán szárazzal is. Ha koszos meleg vízzel kimosod, kicsavarod jól és folytatod.


Ha pvc padlód van, akkor sűrűn felsepred és ecetes meleg vízzel felmosod. Ugyanez áll a padlólapra is. Az ecettől majd a dögszag is eltűnik.


Budi, fürdő külön kör, de ott is alapvetően fentről le.

2019. ápr. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia!


Először is gratulálok, hogy tisztaságra vágysz, és sajnálom, hogy anyád nem ilyen.


Amit takarítás előtt mindig szoktam csinálni, hogy elpakolok mindent, rendet teszek, mert akkor könnyebb illetve kevesebb dolgot kell letörölgetni, gondolok itt a sok apró-cseprő dísztárgyakra a polcokon, ami csak porfogó. Csak ami szép és emlék köt hozzá, azt kell a polcokon tárolni. Továbbá a különféle papíroknak, reklámújságoknak, régi családi fényképeknek, gyerekkori emléktárgyaknak találj helyet, pl. egy külön tartót, egy fiókot, vagy egy szép dobozt, amiket már 500 forintól lehet kapni különböző méretben és színben, tehát össze lehet hangolni a szoba, fal stb. színét a tárolódobozokhoz, amiben lehet, és érdemes is tárolni a számlákat a befizetett csekkekkel együtt.


Ezenfelül bármilyen fontos dokumentumot, gépek garancialeveleit, használati útmutatókat, iskolai papírokat tárolhatsz lefűzhető mappákban, vagy álló irattartóban, ahogyan a sok szórólapot is. Egyszóval találj helyet mindennek, és akkor kevesebb időt vesz el a portörlés.


Ahogyan már írták felülről lefelé, belülről kifelé takaríts, azaz legutoljára a bejárati ajtót és a környékét töröld át. Én mindig sok takarítórongyot használok, és közben meleg mosóporos vízben kimosom őket, ezekkel letörlöm az ajtókat is.


Szükséged lehet még tollseprűre, mert a kanapé ill. ágy alját csak így tudod kitörölni.


A padló kapcsán: 1. porszívózd fel 2. jól kicsavart, nedves tisztítószeres ruhával töröld át 3. szárazzal töröld át.


Ha nagyon sietsz, a porszívózás után ablakpucolós ronggyal törlöm át a parkettát, ez laminált padlóra is jó.


Még a takarítás előtt pakold el a ruhákat, mert gondolom nincs szárítógépetek, és rossz idő esetén bent száradnak a ruhák. Tehát csak a bútorok maradjanak, minden nem oda illő cucc legyen a helyén.


Nem kell mindennap takarítanod, de utcai cipővel ne menjetek be, és ha a tv előtt vacsiztok, morzsaporszívóval seperc alatt össze lehet szedni az esetleg lehullott morzsákat.


A bejárati ajtónál egy cipőtálcában lehetne tenni a cipőket, csizmákat, és mindent fel fogasokra, azaz kabátot, sapkát, esernyőt, táskákat stb.


Takarítás során amit ejts meg hetente egyszer, egy kis kosárban vagy szatyorban szedd össze a tisztítószereket és a törlőkendőket,és vidd magaddal szobáról szobára, hogy ne kelljen ide-oda menni értük.


A szőnyegeknek talán nem ártana egy kis vanish-es átsúrolás. Először porszívózd ki, majd kis vanish folyadékos meleg vízzel és nagy kefével átkeféled a szőnyegeket, és újra kiporszívózod.


Fürdőszobába ecetet javasolnék, olcsó :-) és hatékony, de mivel

a hipó szagát nem bírom, és a Domestos Lime illata még elviselhető, azt használom a wv-hez, de a kádnak, kagylónak sem árt. Min. fél óráig hagyd rajta ezeken és mindig tiszta szivacsot használok. Egy tizes szivacsszett 200 ft, tehát megéri.


A takarítás után minden törlőrongyot moss ki, és a porszívó fejét is mosószeres vízben áztatom, mert ugye a következő takarításkor nem akarom átvinni a kanapé ill. fotelek ülőrészére a szőnyegek szöszét. A tollseprűt is át szoktam vízzel mosni, és a papucsok talpát is minden nap áttörlöm.


A konyhában minden nap seperj össze, mert szét lehet hordani a lakásban a koszt a konyha kövezetéről.


Remélem segítettem.

2019. ápr. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tollseprűt NEEEE! Helyette porszívó, mikroszálas és vizes rongy
2019. ápr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!