Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Pamut ruhák közé berakom a...

Pamut ruhák közé berakom a műszálasat is, lehet probléma belőle?

Figyelt kérdés

A fehér lepedővel, és a többi fehér pamut cuccal szoktam a fehér pólókat is kimosni pamutprogramon, mert egyszerűen nem jön össze több 1 hét alatt, tovább meg nem akarom tárolgatni, és fölöslegesnek tartok 2 külön mosást. Természetesen ugyanúgy 40 fokon megy.


Azt vettem észre,csak annyi a lényegi eltérés, hogy a műszálprogram 1x felfűt, aztán hűl, a pamutnál meg tartja egy jó ideig, tehát rá-rá fűt később is, szóval jobban tisztít mindenképpen. (A centrifugálásból eredő állítólagos műszálas-ruha gyűrődések nem érdekelnek, úgyis válfán szárítom kifordítva, és kisimul 5 perc alatt miután felveszem, meghát amúgy se látja senki.)



2019. ápr. 12. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi a műszálas és pamut ágylepedőket 60, a vásznat, főleg nyáron 90°C-on mossuk.

Szerintem az is jó, ahogyan csinálod, főleg, ha tisztára mosódnak.

2019. ápr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem a hőfokon van most a hangsúly, hanem a mosógép programján.


Szóval pamutprogramon (pamutruhákkal együtt) mosott klasszik műszálas cuccok. (70%pam-30%pol)

2019. ápr. 12. 19:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Ma már kevéssé vannak tiszta pamut anyagok. Mert 70-30-at írtál. A mosógép programján azért van hangsúly, mert a pamutprogram magasabb hőfokon mos, mint a műszálas. Amit leírtál a felfűtésről, azt nem tudom követni.

De a lényeg, hogy beteheted, és akkor a műszálas miatt 40 fokon mosd, az legyen a max hőmérséklet. Ha ezt bírja a műszálas, legyen. Miért ne bírná? Kevés olyan kényes műszálas anyag van, ami nem bírja.

2019. ápr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem állítható hőfokú a gépem, mindent 50 fokon mosok. Ha nem tudnám állítani, akkor 40 fok lenne.

Ezen a hőfokon és csak színek szerint mosok, nem érdekel, hogy pamut vagy műszál, csak a mosószert váltom (színes vagy fehér) és mindenem ragyogó, semmi nem ment tönkre.

2019. ápr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Minden program olyan hőfokon mos amilyenre beállítják.

A fűtési eltérést pedig egy fogyasztásmérővel lehet követni, ha 2000W-ot mutat akkor fűt a gép, minden más esetben max 300w-ot fogyaszt. Pamut mosásakor többször is bekapcsol a fűtőszál, azaz többször is 2000w-ot mutat, műszálasnál csak 1x fűti fel a vizet, aztán nem érdekli.


Műszálas mosásba bűn pamutruhát berakni, soha nem fogja tisztességesen kimosni, ez egyértelmű. Viszont a pamutok közé a műszálas járhat-e valami negatívummal?

2019. ápr. 12. 20:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Alapvetően a vízfelhasznélésban és időben van különbség. Pamut program általában több vizet használ (ezért fűt többször) és tovább is tart. Én mindent azon mosok, pont azért, mert nem spórolja úgy ki a vizet, mint a műszálas programok.
2019. ápr. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!