Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért olyan nagy probléma a...

Miért olyan nagy probléma a házimunka?

Figyelt kérdés
Állandó veszekedés megy itthon a házimunka megosztásáról. Ha anya mos, főz, takarít hétvégén, akkor biztos, hogy megjegyzi, hogy mi semmit sem csinálunk. Apa ugyanez, ha elmosogat meg van jegyezve, hogy neki kell mindent megcsinálnia. Állandóan megy a puffogás, kritizálás, megjegyzés... és ami a legjobban megijeszt, hogy én is ugyanezt csinálom akaratlanul is, ha valami házimunkát végzek. Nem értem, miért nem lehet elfogadni, és kommentelés nélkül elvégezni a munkát...és itt most magamat is beleértem.

2018. jan. 25. 01:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
31%
Ez számomra úgy hangzik, mint egy költői kérdés. Mindenki hozzátesz valamit a dologhoz, és kiveszi a részét a munkából (kisebb-nagyobb arányban), ezzel nincsen semmi gond. Az ilyen kommenteket el kell engedni. Az én családomban pl én vagyok az egyetlen, aki mindent szívesen megcsinál, a többiek csak a koszt és rendetlenséget segítenek megteremteni. (Legidősebb "gyerek" vagyok, szóval nem olyan szokványos)
2018. jan. 25. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%

A legjobb megoldás!

Nem kell állandóan takarítani!Főleg,ha senkinek sincs kedve hozzá,de másoktól elvárja.


Egyszerűen bele kell sz-rni,fontosabb dolgok is vannak az életben.


Mosni,mosogatni,főzni muszáj.Ezek már eléggé lefárasztják minden nap az ember.

De ha nincs hetente port letörölve,vagy kiporszívózva,nem áll meg a világ.


Ahol több ember él,ott mindenkinek mások az igényei.

Sosem értettem,aki utál takarítani,annak minek kell család,mert az csak még több takarítással jár.

2018. jan. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%
Hát én iszonyat trehány ember vagyok, de ha hazautazom, megtisztelem anyumat azzal, hogy rögtön elmosogatok magam után és segítek mindenben. Ellenben tesóm semmit nem segít. Nálunk ezen megy a feszkó. Mondjuk én azzal elintézem, hogy tesóm után nem takarítok, menjen a p-csába.
2018. jan. 25. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha kb. azonos mennyiségben van elosztva a házimunka és nem azt látja a másik, hogy amíg ő agyon dolgozza magát egész nap, a másik csupán elmosogat, akkor szerintem ez nem gond.

A baj ott kezdődik, ha aránytalan az egész.

2018. jan. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%
Mert mindegyiktek lusta.
2018. jan. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Mert mindenki tudná jobb dolgokkal is tölteni a szabadidejét, mint házimunkával. Az ember ha fáradtan, nyűgösen hazaér a munkahelyéről, akkor már nem szívesen foglalkozik ilyenekkel és úgy érzi csak ő foglalkozik ezzel, amikor más henyél, avagy azzal foglalkozik, amivel szeretne. Ezért tesz megjegyzéseket.

Írjatok beosztást ki mikor mit csinál, így kiszámítható és jól látható, hogy a munkák egyenlő arányban vannak kiosztva, vagyis nincs hiszti.

2018. jan. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%

Nálam mosogatógép van.

-Nem sóhajtozik munka közben,

-nem játssza a mártírt minden mosogatásnál,

-és utána is csöndben tud lenni egész nap.

2018. jan. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
7-es! A házimunkának kb. 10 %-a a mosogatás.
2018. jan. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%

Nálam is mosogatógép van, azóta azon megy időnként az osztozkodás, hogy ki pakoljon ki-be.:-) Azt ugyanis (még) nem csinálja meg, ahogy nem mossa le a pultot, főzőlapot se.

Egyébként tényleg az a megoldás, hogy kiosztjátok a feladatokat, aztán mindenki elvégzi a maga részét szó nélkül. Engem nem borít ki, ha valakinek épp rossz napja van és pampog, általában poénra veszem és a végén röhögünk. A takarításra pedig vannak megoldások, én is utálom, de ettől még felneveltem 3 gyereket, nem értem, miért lenne kizáró tényező.:-) A húzós időszakokban fogadtam bejárónőt és kész. Nem kell túlspilázni a dolgokat, a házimunka elvégzése nem életcél.

2018. jan. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
76%

Valószínű, hogy a morgásnak és zsörtölődésnek van egy mélyebb oka. Az állandó feszültséget a legegyszerűbb veszekedéssel, morgolódással levezetni a házimunka pedig remek kifogás arra, hogy az ember jól kiveszekedhesse magát. Ez viszont nem fogja megoldani a problémákat, és a feszültség csak arra a kis időre csökken, amíg veszekedtek. Ha leülnétek a családdal és beszélnétek a dologról, akkor talán a felszínre jönnének a valós problémák is.

A mártírkodás meg elég alapvető módszer az alacsony önértékelésű emberek körében.

A rossz példát nagyon könnyű eltanulni, főleg, ha te mondjuk védekezésképpen és a tetteid realizálásaképpen csinálod (akár magadnak, akár a szüleidnek bizonygatva a zsörtölődéssel, hogy bizony te is kiveszed a részedet a munkából és nincs igazuk abban, hogy te semmit sem csinálsz)

2018. jan. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!