Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Barna vastag hugykövet hogy...

Barna vastag hugykövet hogy lehetne leszedni? Próbáltam sósavat valamit lehozott de iszonyat nehéz. Egy résznek meg se kottyant. Próbáltam már klór alapu valamit is meg egy ilyen wc vizkötlenitőt is de semmi. Valami tipp? Sikáltam már kefével is.

Figyelt kérdés
2019. máj. 23. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk azt a hugykövet, ami 10 év alatt gyűlt rá, tényleg nehéz egy fél óra alatt leszedni. A sósav a jó ötlet. Gumikesztyű és legolcsóbb dörzsis mosogatószivacs kell még. A szivacsra öntött háztartási sósavval mindenütt(!) egyenletesen benedvesíteni. Majd 5-10 percet reagálni hagyva vizes öblítés közben a sósav által meglazított részeket a dörzsis résszel ledörgölni. Aztán újra előlről kezdeni az egészet, míg el nem kopik a hugykő. Lehet, hogy 20-30 ciklusra is szükség lesz, vagy még többre. Alapos szellőztetésre szükség van menet közben.
2019. máj. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy megéri.

Annyira nem drága egy csésze.

2019. máj. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Nem jó sosavat vettel.

Vedd meg a drágábban.

Ami ilyen átlátszó flakonba van és piros címke van rajta, az elég gyenge.

Van ebből erősebb is, az leszedi.

2019. máj. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
5-6000 ft-ért már kapni új wc csészét...
2019. máj. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vízkő az, csak a vezetékekből összeszedett vasoxid/vashidroxid barnára színezte. A nagyon vastag lerakódáson néha lehet segíteni egy vékonyabb spathlival vagy régi kenyérvágó késsel, mert a vízkő szivacsos szerkezetű, és néha sikerül vastagabb réteget is lepattintani (csak ne a fajansz pattanjon). A sósav viszont csak akkor hat, ha a szifonból üres konzervdobozzal kimerjük a vizet és a maradékot meg ronggyal kiitatjuk, a sósavat pedig közvetlenül a vízkőre juttatjuk (gumikesztyű viselése mellett).
2019. máj. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

sósav lehozza mint a pinty


csak rendes sósavat kell venni

2019. máj. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ipari sósavat vegyél, viszi mint a rongy. De hagyd a wc-be egy éjszakára.
2019. máj. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ki kell merni a vizet a szifonból, majd úgy ráönteni a sósavat és hagyni hatni 10-15 percig. Nekünk a több centis, megkeményedett követ ez úgy levitte, mint a huzat. Sikálni sem kellett. A befolyásoknál is vastag fekete vízkő alakult ki, azokat vastag kesztyűben, szivaccsal pacsmagoltam be, szintén hagytam hatni, aztán pedig ledörzsöltem.
2019. máj. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ipari(30%) sósavval kell rámenni.
2019. jún. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!