Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Honnan tudom hogy penészedik...

Honnan tudom hogy penészedik a gipszkarton belülről?

Figyelt kérdés

Most költöztem földszintes lakásba. A lakásnak két szomszédja van: fent és az egyik oldalt. A másik oldalt nyitott lépcsőház van és ez a szobának az egyik fala (gondolom a leghidegebb). Belülről üveggyapotos gipszkarton van, de nem tudom van-e fólia is ami a párát nem engedi lecsapódni.


A szobának a lépcsőház felöli oldalánál látok halvány szürke foltokat a két felső sarokban és kevesebbet a hőhídnál fent. A két ablaknál, ami egy oldalon van, azok körül is vannnak foltok. Azt nem tudom, hogy hogyan tudom megállapítani, jól van-e szigetelve a szoba.

Ha mégis bontani kell falat, akkor elég csak a két oldalt megcsinálni, vagy az egészet kell?

Ha lejön a penész, akkor az csak a gipszkarton szoba felé eső oldalán alakult ki, és akkor biztos nincs a túloldalon?


A többi oldalon: a szoba többi falán, konyhában, fűrdőben, Wc-ben semmi nincs.



2019. jún. 8. 12:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Azért kiváncsi lennék,hogy például sor házat hogyan szigeteljen az ember kivülről,pláne ga a szomszéd nem is fűt,hiszen nem lakik ott.

Ez egy példa de megesik néha.

Akkor a csak kivülről szigetelünk?

Vagy panel x emelet ?

Külső szigetelés?

2019. aug. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szóval akkor panelt vagy sor téglaházat hogyan is szigeteljen az ember kivülről?
2019. szept. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Igen kívülről, a panelházak (de lehet bármilyen anyagból, bármekkora) általában társasházak (társasházi törvény szerint működnek vagy szövetkezetek) itt az alapító okirat szerint a homlokzat közös tulajdon tehát közösen kell megcsinálni (tudom, hogy nem egyszerű meg nincs pénz de a társasház már csak ilyen).


Nem mondom, hogy nem lehet megcsinálni a belső hőszigetelést, de az ár - érték arány nem lesz pariba a külső hőszigeteléssel (tudom-tudom állványozás).

De a nagyobb baj az, hogy egy rosszul kivitelezett belső oldali hőszigetelés (hibás párazárás) a lakás "élhetetlenségén" túl akár a (közös) szerkezet károsodását is okozhatja. Hogy értsd mire gondolok, ha a hibás rétegrend/kivitelezés miatt a páralecsapódás olyan rétegben történik ahol nem tud kiszellőzni lecsapódás után gombafarm keletkezik (élhetetlen a lakás) vagy ha ez a réteg esetleg télen már a negatív hőmérsékleti tartományba esik akkor bizony a pára simán megfagy (majd kiolvadva "beázást" produkál) de akár a teherhordó szerkezet károsodását is okozhatja (ha olyan rétegeben csapódik le ami nem fagyálló (pl. üreges tégla).


Szóval, ha egy mód van rá belső hőszigetelést ne!

2019. szept. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!