Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ilyenkor mit lehet tenni?...

Ilyenkor mit lehet tenni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tömb házba lakom és a macska nagyon szőröz a ruhámon beviszem a szőrt és így már nagyon macska szőrös a szobám mit csináljak ellene.

Gondoltam mindig mikor bemegyek lekefélem a ruhám meg felporszívozok mert a padló is tiszta olyan.



2019. jún. 11. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne kerülj macskával kontaktusba. Egyébként szöszihengerrel összeszedhető a cicaszőr.
2019. jún. 12. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha bent tartott macska, én a macskával kezdeném.Kaphatóak kisállathoz kesztyűk, aminek kicsit érdes a felülete, a szőröket összeszedi a macskáról. Naponta kétszer megsímogatnám vele a macskàt, így a lehulló szőreit már egyből a macskáról összeszedem. Aztán hengerrel, porszívóval mindent alaposan szőrtelenítenék. És gyors porszívózás naponta a szőrök ellen.
2019. jún. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

ragdollt tartok panelben, úgyhogy átérzem a helyzetedet. A szöszhenger valóban cosdákra képes. Ha az nincs otthon, akkor celluxal is összeszedheted a szőrt a textilekről, ruhádról.

Fontos lenne, hogy fésülgesd. Ha nagyon hullik a cica szőre, akkor akár minden nap is keféld ki a szőrhosszának megfelelő fésűvel (hosszú szőrűeknél először csomóbontó fésű)!

A kesztyűfésűt is ki lehet próbálni.

Ilyen melegben nedves kézzel ha simogatod, az is leszedi az elhalt szőröket, így kevésbé fogja hullatni, nem a legjobb megoldás, de amikor ennyire meleg van, akkor szoktam alkalmazni és beválik. Egyébként ha a ruhádat simogatod nedves kézzel arról is lehozza a szőrt.

Bizonyos texilekről nagyon szépen lszedi a szöszt egy sima száraz mosogatószivacs!!

A gyakori porszívózás igaz, csak tűzoltás, de, hogy ne tetéződjön a baj és vidd be a szőrt pl. zokniddal az ágyra, nagyon fontos. Én vettem kis morzsaporszívót és a kanapéról, ágyról, szobák sarkából, a cica fekhelyéről így gyorsan össze tudom szedni a szőröket.

Normál szőrű cicánál a szőrhullás allergia vagy nem megfelelő táp miatt is lehet, ha vakarózik is mellette, akkor bőrbetegség jele is lehet. Állatorvos tud allergiatesztet készíteni, meg megnézni minden rendben van-e vele és tényleg csak a nyári vedlési időszak miatt hullik-e ennyire a szőre!

2019. jún. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!