Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A házimunka miért szélmalomhar...

A házimunka miért szélmalomharc egy kisgyermek és dolgozó férj mellett? Mire kitakarítom a konyhát, a szoba romokban.

Figyelt kérdés

Nos, a lányom 4 éves és imádja a káoszt, a zűrzavart a rendetlenséget, imád mindent szétdobálni majd angolosan távozni, ott hagyva a katasztrofális szobát nekem.

Hiába kérlelem, magyarázok, hiába vonom be az összepakolásba, a tányérok, szennyes összeszedésébe.. eltelik 10 perc és minden ugyanaz.

A frissen mosott ruha a ruháskosárban vár rám , hogy elpakoljak, de mire odajutnek a lanyom kionti a padlora es hajtogat..

Nem eszik rendesen, fel orankent ehes, a mosatlan csak ugy szaporodik.

Napi 20x atoltozik, mind megy a szennyesbe, mert mire megtalalom hol vette le addig tiszta por kosz, pl udvaron.

A lenyeg, hogy en nem birom a kaoszt a rendetlenseget es nem is szeretnek hazi cseled lenni, probalom bevonni, de ha mindent szetszed akkor semmire nem mentem, vagy ahanyszor szetszedi a lakast es annyiszor alljak neki robot uzemmodban pakolni?

A ferjem faradt, sokat dolgozik, en haztartasbeli vagyok. Tudom, hogy ez a feladataom. Illetve nem. Mert a napi 1x rendrakas pakolas mosas fozes elpakolas stb az oke. Na de a napi 15?

Ohh most is all a mosogepben a kimosott ruha.

Segitsetek tipp?


2019. júl. 2. 11:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

A gyereknevelés nagy türelmet és KÖVETKEZETESSÉGET(!) igényel.

A szabályokat te hozod, nem a gyerek!

Ha már 4 évesen nem bírsz vele, mert ő dirigál, akkor mi lesz később?

Meg kell tanulnia, hogy egy napban van 3 főétkezés + tízórai uzsonna. Közte nincs evés! Ha nem eszik rendesen, akkor éhes marad, nem fog belehalni.

A ruháját te készíted ki, nem ő turkál a szekrényben.

Tedd az ő holmiját olyan magasságba, hogy ne érje el, ha már a szép szóból nem ért!

Egyébként a büntetést már nagyon régen feltalálták!

2019. júl. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Koszonom de nem kioktatast szeretnek, mert ahogy olvasom ez bizony az.

Nem kerek ilyen kommentet. Nem vagyok 10 eves gyerek akinek ilyen elemi dolgokat meg kell tanitani. Pacsi.

2019. júl. 2. 12:29
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Pedig igaza van az elsőnek. A határokat te szabod felnőttként. Ha nincs határ, ne panaszkodj, hogy átlépik.
2019. júl. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem az 1-es nagyon jó választ adott, én is hasonlót írtam volna, de most ezek után nem merek. Nem tudom milyen tippet vársz, amit nem kioktatásként fogsz fel?

De itt egy tipp:

Vegyél fel a gyereked mellé egy takarítóasszonyt és egy nevelőnőt!

2019. júl. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Vegyél fel a gyereked mellé egy cselédet!


Ahogyan neki is van már 4 évesen egy házicselédje...

2019. júl. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

Minden gyerek annyit enged meg magának, amennyit megengednek neki. Gyereknevelés:1-es

Ha meg nem akarsz kioktatást, nem kell kérdezni.

2019. júl. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne engedd meg neki, hogy össze-vissza egyen. Le fog szokni róla. Kap enni, ha nem eszi meg, vagy nem eszik eleget, ne szoktasd rá, hogy nem baj, akkor kap fél óra múlva is.

A ruháit tedd olyan szekrénybe, amit nem ér fel, akkor nem tud állandóan öltözködni, mert nem tudja elővenni őket. De ha csak te tudod a ruháit kezelni, nem tudja szétpakolni őket.

A fejedre nőtt, persze, hogy így viselkedik. Megszokta és megteheti, nem fog csak úgy változtatni rajta.

2019. júl. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
Ajjaj, nagy gondok vannak, ha nem érzed a jó tanács és a kioktatás közt a különbséget! Teljes mértékben igaza van az 1-esnek.
2019. júl. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A 7-es valaszolonak koszonom az emberi hangnemet. A tobbi bunko pedig szepen elballaghat.
2019. júl. 2. 15:30
 10/18 anonim ***** válasza:
77%

A fejedre nőtt. A gyerek igazít téged a saját elvárásaihoz, nem te őt.

Tessék neki nemet mondani. Nem baj ha üvölt, abban a pillanatban abba fogja hagyni, amint megbizonyosodik róla, hogy nem ér el vele eredményt. Ennek felismerésében ne akadályozd meg :)


Arra figyelj, hogy legyél következetes. Tehát amit ma nem szabad, azt holnap se engedd neki. Így fogja megtanulni.

Ha ellenkezik, megvonsz valami számára kedves dolgot (csoki, játék stb.). Ha jól viselkedik meghívod egy fagyira. DE tényleg csak akkor, tudnia kell miért kapja a jutalmat és a büntetést is.

Mindig meg kell indokolnod: a "csak úgy" nem válasz a részedről, mert akkor ő is bekeményít.

2019. júl. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!