Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A házimunka miért szélmalomhar...

A házimunka miért szélmalomharc egy kisgyermek és dolgozó férj mellett? Mire kitakarítom a konyhát, a szoba romokban.

Figyelt kérdés

Nos, a lányom 4 éves és imádja a káoszt, a zűrzavart a rendetlenséget, imád mindent szétdobálni majd angolosan távozni, ott hagyva a katasztrofális szobát nekem.

Hiába kérlelem, magyarázok, hiába vonom be az összepakolásba, a tányérok, szennyes összeszedésébe.. eltelik 10 perc és minden ugyanaz.

A frissen mosott ruha a ruháskosárban vár rám , hogy elpakoljak, de mire odajutnek a lanyom kionti a padlora es hajtogat..

Nem eszik rendesen, fel orankent ehes, a mosatlan csak ugy szaporodik.

Napi 20x atoltozik, mind megy a szennyesbe, mert mire megtalalom hol vette le addig tiszta por kosz, pl udvaron.

A lenyeg, hogy en nem birom a kaoszt a rendetlenseget es nem is szeretnek hazi cseled lenni, probalom bevonni, de ha mindent szetszed akkor semmire nem mentem, vagy ahanyszor szetszedi a lakast es annyiszor alljak neki robot uzemmodban pakolni?

A ferjem faradt, sokat dolgozik, en haztartasbeli vagyok. Tudom, hogy ez a feladataom. Illetve nem. Mert a napi 1x rendrakas pakolas mosas fozes elpakolas stb az oke. Na de a napi 15?

Ohh most is all a mosogepben a kimosott ruha.

Segitsetek tipp?


2019. júl. 2. 11:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyik válasz sem kioktatás volt, hanem pont, hogy tanács.

Egyszerűen amit nem szabad, azt nem engeded meg.

Játékait szétdobálja?Oké, ha nem pakolja el, "megy a kukába". Rá fog jönni, jobban jár ha elpakol, természetesen csak az ő korához mérten.

Nem eszik?Oké, megvárja a következő étkezést, éhen halni nem fog.

A ruhákat pedig tényleg pakold olyan helyre ahol nem éri el.

Ebben más tanácsot nem lehet adni.

Enyém is volt 4 éves, hamar megtanulta, ha valamit nem szabad.

De ehhez kell mindenképp a te határozottságod.

2019. júl. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjátok már mintaANYUT, neki senki ne szóljon bele a gyereknevelésbe...
2019. júl. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

". A tobbi bunko pedig szepen elballaghat"


Itt csak egyetlen bunkó van...

...akinél még a ovis gyerekének is több esze van, hiszen úgy ugráltatja ahogyan csak akarja!

2019. júl. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, de őszintén, akkor milyen tippet vártál volna?

Tényleg nem értem azért kérdezem.

2019. júl. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Már ne is haragudj de Te milyen stilust engesz meg magadnak?? Az összes kommentelő normális tanácsot adott. Mit vártál? Egyértelműen Te hagytad a fejedre nőni a sajat gyereked, ami nem gond, hisz semki nem úgy születik, hogy gyereket tud nevelni. Ha legközelebb kiírsz egy kérdés akkor írd oda a válaszokat is amit hallani akasz, mert ahogy látszik a negatív kritikát nem tudod elfogadni..
2019. júl. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik, hogy a gyerekneveléssel már a kérdező mamájának is komoly gondjai lehettek...

...amit bizonyít a kérdező stílusa.

2019. júl. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért vagy itt, ahol, mert neked senki nem adhat tanácsot. Tudod mit, akkor pakolj egész nap.
2019. júl. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nektek áldás lesz a 4 éves kortól kötelező óvoda. Lehet, hogy ott is gondol majd egyet a kicsike, és az udvaron leveti és széthagyja egy-két ruhadarabját. De tudod mit csinálnak ilyenkor az óvónők? Visszaküldik érte.

Azt is elég hamar megtanítják majd neki, hogy nem nyúlhat hozzá bármihez, nem kezdhet pl. pakolni az óvónő asztalán. Vagy hogy amivel játszott, azt vissza kell tennie a helyére. Bizony, hiába áll anyuka az ajtóban, ha szétpakolta a babaszobát, nem indulhat haza, amig rendet nem tett.

Akkor már csak a jó óvodai szokásokat kell bevezetni otthon is.

Addig is megpróbálkozhatnál vele, hogy a napi ruháját reggel előkészíted, és ha nem történik valami komolyabb baleset, nem adsz neki másikat. Sőt, az se szentségtörés, ha van otthoni ruhája, amit több nap is felvesz, és "szép" ruhája, amiben elmentek otthonról, de hazaérkezéskor leveszi, és visszarakjátok a szekénybe, mert egy órás bevásárlás vagy orvoslátogatás után még nyilván nem kell kimosni. A 35 fkos kánikulában ez nyilván másképp működik egx kicsit, de lesz még ősz is, meg tél...

Ha a kupi nagyon zavar, vezesd be, hogy ebéd, uzsonna és vacsora előtt megkéred, hogy alakásban szerte heverő holmijait vigye a szobájába. Nem kell veszekedni, csak amit 10 perc alatt nem szed össze, azt gyűjtsed be egy megfelelő méretű zsákba, és tedd el. Én biztos nem fenyegetőznék a dolgok kidobásával, csak azt mondanám, hogy ha semmi holmija nem hever szanaszét, akkor választhat a félrerakottak közül is 3 darabot, amit szépen elrak.

A gyerekszobán ne idegeskednék, ott szerintem elég a padlót nagyjából járhatóvá tenni (legyen egy ösvény az ágyáig meg aszekrényhez), és hetente vagy kéthetente csinálni igazi rendrakást, amikor szét is válogatjuk az összekeveredett holmikat. Egy 4 évesnek azért ebben még segítenék. De nem csinálnám meg helyette.

2019. júl. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!