Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen takarítószereket vegyek?

Milyen takarítószereket vegyek?

Figyelt kérdés
Most költözünk össze a párommal,nem laktunk még külön a családtól, szóval most rám marad a lakás minden része, és szeretnék minden apró részletre figyelni. Tanácsok, praktikák?

2019. júl. 3. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Wc kagylóba illatosító, légfrissítő. Wc tisztító (én mondjuk domestossal szoktam takarítani). Fürdőszobába pl. Cif sprayt szoktam venni, domestos vagy valami más fertőtlenítő szer, felmosáshoz tisztítószer, üvegtisztító(club), bútorokhoz ápoló (pronto). Én szeretem az ilyen tisztítószeres kendőket is, bármit jó vele törölni (domestosnak van pl).

Konyhába mosogatószer, hideg zsíroldó,inox mosogatóhoz van ilyen Inox spray is (cif az is). Vízkőoldó. Van konyhába való tisztító spray is, az is jó.

Törlőkendők több darab, mondjuk mikroszálas. Nekem van egy csomó pamut rongyom (négyszögletes darab anyag), felitatni ha valami kifolyt, ablakokról a nagyja koszt lemosni, stb. stb. Felmosó szett: vödör, mop.

Mosogatószivacsok, kefe, fém dörzsi. Konyharuha. Papírtörlő.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, ezzel már szerintem simán el lehet indulni.

2019. júl. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
A club az clin akart lenni, csak kijavította telefonom
2019. júl. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
70%
Univerzális tisztítószer, és egy fertőtlenítőszer mindenre elég. Felesleges ilyen sokféle erős vegyszert használni. Ha lehet akkor környezetbarátot vegyél.
2019. júl. 4. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Zöld domestossal oldom meg a fürdő takarítását, és a felmosást, plusz felmosoba még padloapolo megy, ha nem vennél elsőre mást akkor a wc-be is tökéletes az, de a domestosnak wcbe való külön. Cif, amit én mondjuk csak a konyhában használok, az hideg zsíroldó. De ahány ház, annyi szokás ez.

Ablaktisztito spray, Clin.

Fa butorapolo. Ezen utolsó kettővel lehet port is törölni, függően az anyagtól amit tisztítasz.

Rongy konyhába, takaritashoz (portörő).

Konyhába mosogatószer.


Tehát

- zöld és sárga vagy piros domestos

- padló ápoló

- clin ablaktisztito

- fa butorapolo

- cif zsiroldo

- mosogatószer

- Portörő rongyok

2019. júl. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Well done hideg zsíroldó.
2019. júl. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hozzánk egy friss nyugdíjas hölgy jár takarítani. Fürdőben csak ecetet használ. Vagyis egy spriccelős falkont félig tölt ecettel, pár csepp mosogatószert tesz bele, felengedi vízzel, plussz még néhány csepp illóolaj, hogy ne legyen tömeny ecet szag. Csillog-villog minden. Wcbe is ezt hasznáj, plusz utána domestos. Ablaktisztitasra szintén az ecetes szert, tükrokra használ csak Clint. Felmosáshoz pedig Ajaxot. Szerintem felesleges rengeteg szert felhasznalni. Kulon csapra, külön mosdókagylóra, külön a wc-be. Egyrészt a környezetre is káros, és sokba is kerül.
2019. júl. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem a Lidl saját márkás termékeit (W5).

Ott veszem a:

- vízkőoldót

- wc tisztítót

- általános törlőkendőt

- ablaktisztítót

- padló ápolót

- mosogatószert

Egyébként használok még domestost és well done hideg zsíroldót és a domestos wc-be ragasztós "illatosítóját". Nagyjából ennyi is a készlet nálunk.

2019. júl. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!