Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az adásvételi szerződéskötésko...

Az adásvételi szerződéskötéskor jogom van kérni, hogy csak a szerződő felek legyenek jelen? Az ingatlanos ne?

Figyelt kérdés

Eléggé felhúzott már az ingatlanközvetítő , mindenbe bele szól . Volt hogy megegyeztünk a tulajjal majd az ingatlanos közölte , hogy ne így legyen...

Volt egy ügyvédes előszerződésünk , eléggé fel is emelte a hangját mikor kiderült pár elhallgatott információ és a megbeszéltekhez képest módosítottunk a szerződési feltételeken.

Azt hittem felrugdosom. Mi köze van ehhez?

Nem küldtem ki , mert nem tudom jogom van e hozzá , hogy csak a szerződő felek legyenek jelen ilyen esetben. Mert a véglrges szerződésnél , ha beleszól szerintem a férjem kiteszi szó nélkül.


2019. júl. 24. 05:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom egyáltalán mièrt volt benn, semmi köze a szerződèshez. Megvan a vevő, ki kell fizetni aztán csókolom. Vagy mèg a költözèst is irányítja majd?
2019. júl. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Kérheted, de ha a másik felet képviseli ők simán mondhatják, hogx márpedig ott lesz
2019. júl. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

Ok, de pl elcseszitek és ő nem úgy kapja a jutalékot, ahogy szeretné, évekig pereskedni fogtok...

+Nem hinném, hogy ártó szándékkal szólt volna be, mikor "kiderült pár elhallgatott információ és a megbeszéltekhez képest"

Örüljetek neki, hogy van aki figyel rátok és helyettetek felemeli a hangját.

Én rohadtul örültem volna, ha ott van valaki és netán tapasztalata is van... Engem nagyon csúnyán átvertek a szerződéssel

2019. júl. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Ha a tulajjal megegyezés jogilag nem állja meg a helyét, arra ti fizettek késöbb rá, vagy szó szerint - mert egy csomó javítást fizetnektek kell, vagy nem ennyire direkt, ha kiderülnek szabálytalanságok és büntetéseket fizethettek!

Ha ott van az ingatlanos, az nektek is elöny, mert nem tudtok érvénytelen szerzödést kötni.

Mellesleg ha vannak elhallgatott információk, az igencsak problémás lehet, nagyon megszívhatjátok az ilyenekkel.

Értelmes ember inkább örülne, hogy van valaki, aki odafigyel arra, hogy minden rendben menjen és nem okoskodik hozzáértés nélkül.

2019. júl. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen csak itt éppen nem a szerződéssel volt a gond. Hanem a megbeszéltekhez képest , több pénzt kértek foglalónak , és a kifizetési határidőt is átíratta volna az ingatlanos 2 hónapra , mikor a hitel folyósítása 3 hónap határidős. Értem én hogy kell a pénzt neki minél hamarabb meg minél több , de ehhez aztán tényleg semmi köze. A tulaj pedig csak nézett, megsem szóllalt .
2019. júl. 24. 07:33
 6/16 A kérdező kommentje:
Ez nem ránk figyel hanem magára...
2019. júl. 24. 07:34
 7/16 A kérdező kommentje:

Megbeszéltük hogy a foglaló 3 millió a lakás megtekintésekor ügyvéd előtt meg majdnem.elkezdett velem kiabálni, hogy 3,5 volt megbeszélve.


Kiköltözési határidőre 30 napba mentünk bele kifizetéstől, az ügyvéd meg is írta a szerződésbe , az ingatlanos meg közölte , hogy 2 hónap... a tulaj meg mondta , hogy elég az 1. Alapból 1-2 hét szokott lenni tudtommal. Meddig lakjon ingyen a kifizetett lakásomban még mi albérletet fizessünk?.. mert az ingatlanos szerint jobb így az eladóknak ha esetleg az épített ingatlanuk nem készül el időben...

2019. júl. 24. 07:37
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

Az ingatlaynosnak fizetett összegben minden bent van,az adásvételi elkészitése is,az ügyvéd költsége is .

Természetesen itt is mindent el lehet mondani .

2019. júl. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nagyon rosszul tudod , ügyvédhez mi köze az ingatlanosnak semmi. Az ügyvédet a vásárló intézi és rendezi. Ez mindíg így is volt így is lessz. A kérdésemre kérnék választ ! És azt is csak az írja aki biztos kézből tudja.
2019. júl. 24. 18:24
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

Az eladót kepviseli, így ha keres hoyg ne legyen jelen simán mondhatja azt, hogy de igen, ott lesz.

Amúgy ha valaki hozzam fordulna ezzel az jutna eszembe, hogy az akár vágni, úgyhogy eszem agában nem lenne teljesíteni a kivansagodat

2019. júl. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!