Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért nem fogadják el szerződé...

Miért nem fogadják el szerződéskötéskor az eladók az önerő banki utalását?

Figyelt kérdés
Mindenki készpénzben kéri a millióit, szerintem ez így nem fair, főleg manapság amennyi a készpénzfelvételi díj, annyiból az ügyvédet is ki lehet fizetni.

2018. aug. 8. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Mert akkor nekik kéne fizetni a kivét díját. Ennyire fillérbszó a magyar
2018. aug. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Pontosan azért, amiért te nem szeretnéd kivenni. Rengeteg a díja. Gondolom nem szeretné ennyivel kevesebbet kapni a házáért.
2018. aug. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom, mi mindig utaltunk és snekinek nem volt vele baja.
2018. aug. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az eladó azért akarta készpénzben, mert ő is ezt akarta lerakni foglalónak annál a háznál amit ő megvett tehát akkor neki kellett volna kifizetni a banki költséget amin kiveszi a bankból a pénzt. Ez olyan 20 ezer Ft volt egyébként.
2018. aug. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Azért, mert az utalás bizonyos körülmények között visszavonható. Berohannak a földhivatalba, rákerül a széljegyre, majd visszavonják az utalást és kezdődik a cirkusz.
2018. aug. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Utolso, ez nem igaz. Azonnali (tehat ami nem hataridos) atutalasi megbizast nem lehet visszavonni, es az utalo fél bankszamlajarol azonnal leveszi a penzt (munkaidoben), tehat latszik a terheles a bankszamlajan es az ellenoldali bankszamlan is. Ha bankon belul utal akkor 5 percen belul ott a penz , de masik bankba is maximum 2 oran belul, szoval ez nem lehet akadaly.
2018. aug. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%
2 órán belül simán széljegyen vagyok, vidéken a fele sem kell. Egyébként visszavonható.
2018. aug. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
56%

Eladótól függ. Van, amelyik simán elfogadja.

Ha készpénz kell neki, akkor:

- ott liheg a nyakán az ingatlanos a jutalékért

- valami susmus van

- egyszerű, egységsugarú rétimagyar nyárspolgár, aki keres nettó 120-at, de akkora a pofája, mint a bécsi kapu, és ha a kezébe kap több millió forintot, azonnal rárecskázik (ez a leggyakoribb eset)

2018. aug. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%
Mikor házat vettem, csak készpénzért adták. De ez 70 ezer pluszba került a bank miatt. Nem bántam meg. Miért akarták így? Mert devizahitel miatt minden számlájukat zárolták...
2018. aug. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!