Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » El lehet olyan házat adni...

El lehet olyan házat adni amin hitel van?

Figyelt kérdés
1 éve vettünk házat amire 5,2 millió hitelt vettünk fel férjemmel,én el akarok válni a házat pedig nem fogom ráhagyni mert 7,2 millióm van benne ez volt az önerő,csak én hülye belementem hogy 50-50%,szóval mindkettőnk nevén rajta van. Ilyen helyzetben mi lehet a megoldás ?
2019. júl. 29. 18:12
1 2
 1/12 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Persze hogy el. Barátaim is ilyet vettek szintén válófélben lévőktől.
2019. júl. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
El lehet adni, a vételárból kifizetitek a hitelt, a maradékot meg leboxoljátok. Az már magánügy, mit tudsz bizonyítani az elmúlt évekről, ki mennyivel járult hozzá a közös élethez. De te is tanultál.
2019. júl. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak a bank engedélyével, és rajta keresztül lehet eladni, ha jelzálog van rajta.

A te részedhez meg bizonyítanod kell a dolgokat ügyvéden keresztül. pl: mielőtt megismerkedtetek már volt 5 milliód a számládon, vagy örököltél egy rokonodtól...


Az én példám , Győrtől 10 kmre kpra veszek elvileg 1-2 hónapon belül egy közepes állapotú családi házat, amire felújítós hitelt veszek fel 10 milliót. Jelenleg nincs párom, de ha lesz és összeházasodunk én házassági szerződést fogok íratni. Ez váláskor nagyon leegyszerűsíti a dolgokat. Mert egy kulcsra kész házba költözik be, és csak a közös éveink alatt befizetett részletek felére lehet jogosult, plusz még követelheti a ház értéknövekedésének a felét pl : felújítás után ér 35 milliót, de 5 év múlva már 40-et, így ebből is jár neki 2,5 millió.

2019. júl. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 xswerdy ***** válasza:

az egyik kérdés az, hogy el lehet-e adni. Természetesen igen, először kell a hitelt kifizetni, és ha a jelzálog lekerül, kapjátok meg a többi pénzt.


Egy másik kérdés a vagyonmegosztás. Remélhetőleg a férjed nem tagadja le, hogy az ingatlanba betett önerőt te hoztad a házasságba, de ez elég könnyen bizonyítható is.


Előzőnek: ehhez nem kell házassági szerződést kötni, hiszen amit leírtál, az az alapeset. Akkor kell házassá szerződés, ha attól el akartok térni. Mondjuk hogy a házasság alatti jövedelmeteket is külön kezelitek, és csak te törlesztesz a saját jövedelmedből.

2019. júl. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Örököltem egy tanyát amit eladtam annak az ára volt a 7,2 millió. Viszont a hitelt és a számlákat Ő fizette 1 évig.

Ha a hitelt vissza is fizetjük ami 5,2 milliónál 8 lesz,nem fog vissza jönni a 7,2 millióm :(

2019. júl. 29. 21:54
 6/12 anonim ***** válasza:

5: Mik ezek a számok?

Milyen hitel?

Milyen számlák?

2019. júl. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 mindentudó99 ***** válasza:
68%
Te írd már le érthetőbben. De látom nem csak én nem értem. Azt kerdezted el lehet e adni. M9st meg kiderül hogy el is adtad. És ki az a titokzatos Ő aki fizeti a számlákat hitelt? Stb
2019. júl. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
annyit még hozzáfűznék, ha nincs lepapírozva összeköltözéstől számítva osztódnak a dolgok. Mivel onnantól élettársi kapcsolatnak minősíti a bíróság
2019. júl. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az önerö a tanya ára amit az új házba raktam.

Az Ő a férjem,..

Szóval ha el is adnák az új házat amiben élünk és kifizetjük a hitelt nem maradna meg a belerakott önerőm ami a hitel kifizetés után maradna.

2019. júl. 30. 01:23
 10/12 anonim ***** válasza:
31%

Szóval. 50-50% a tulajdonrész, de Te valójában többet tettél bele, a férjed akkor FOG egyenlíteni a vételárral, ha egyedül fizeti a hitelt. Szóval eladjátok, és az ő részéből megy a hitel, a maradék a Tiéd, már a hitel nem feleződik.

És akkor megkapsz még többet is, mint 7,2 millió, hiszen minden bizonnyal most drágábban megy el a ház, mint amennyiért tavaly vettétek.

2019. júl. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!