Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Családi ház eladásakor a...

Családi ház eladásakor a szomszédnak van elővásárlási joga, vagy akkor is eladhatom másnak ha ő többet ígér?

Figyelt kérdés
2019. júl. 31. 08:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
odaadja a kutyáját és feljelent? ez annyira abszurd, jó lenne meghallgatni a szomszédod verzióját
2019. júl. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
pedig sima ügy. a kutya onnantól az enyém és nem járhat ki kutya az utcára szájkosár póráz és felügyelet nélkül. a törvény mellette áll, pontosabban én ellenem mert enyém a felelősség az senkit sem érdekel, ki volt a régi tulajdonos. nincs itt másik verzió.
2019. júl. 31. 14:01
 13/15 A kérdező kommentje:
Igazából azzal élt vissza hogy nem mondtam az elején, hogy vigye a francba a kutyáját, mert állatbarát vagyok, őt meg hallottam hogyan bánt vele. (Verte)
2019. júl. 31. 14:02
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan eladhatod bárkinek, a szomszédnak nem kell tudnia róla. Osztatlan tulajdonú teleknél van a társtulajdonosnak elővételi joga. Én pl. ezzel a jogommal élve vettem meg a szomszéd telkét, mert utáltam közösködni. Így kizárólagos tulajdonos lettem, az ingatlan értéke pedig jelentősen megnőtt.
2019. aug. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Illendő bejelenteni, hogy el akarod adni. De nem jogosult elővásárlási jogra.
2019. aug. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!