Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Elővásárlási jog mennyi idő...

Elővásárlási jog mennyi idő alatt "zajlik" le?

Figyelt kérdés
Kinek mennyi idő volt? Az ügyvéd minimum 60 napot mondott, plusz maximum 30 nap a földhivatali átírás? Hallotam olyat is hogy valakinek ez hónapokba telt? Tapasztalatok, kinek mennyi időbe telt eladni egy elővásárlási joggal terhelt ingatlan, föld, telek eladása?
2018. nov. 9. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:
30-35 nap a reagálási idő a levél kézhezvétele után, és ez szorozva annyival, ahány hierarchikus szint épül egymásra elővásárlási joggal.
2018. nov. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pontosan addig, míg be nem szerzi a vevő/eladó az elővételi jogról lemondó nyilatkozatokat, vagy/illetve az értesítés kézhezvételétől számított 30 nap (elővételi joggal rendelkezők értesítése) + Földhivatal átfutási ideje (30 nap).

Nekem 2 hét alatt meg volt minden, beszereztem az elővételi joggal rendelkező tulajdonosok lemondó nyilatkozatát (3db), és utána ment minden flottul.

2018. nov. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2: Ez jó ötlet!
2018. nov. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hallotam ilyet is hogy agrárkamara. Elvileg hpzzájuk is eljut nekik is kell valamit csinálni.
2018. nov. 11. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!