Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Családi ház, hitelből?

Családi ház, hitelből?

Figyelt kérdés

Ezt nem fogom tudni megérteni, hogy tényleg miből lehet megvenni egy - még csak az alsó határt mondom, 15 millió forintos - nem csak LAKHATÓ, hanem ÉLHETŐ házat.


Tegyük fel van 10 millió forint önerőnk. Ehhez a bank normál / átlagos fizetésre nem fog adni még 8-9 millió hitelt, 20 évre sem... mivel ahogy kalkuláltam a neten, 8 milliónak 20 évre (!) kb. 60 ezer a törlesztője, majdnem 40%-a a mostani fizetésemnek...


Mégis mindenhol ezt olvasni, hogy önerő + hitelből vesznek az emberek házat, lakást, és még drágábbat is.


De nem tudom felfogni, hogy hogy lehet megoldani ekkora összegű havi részletnél a megélhetést még... Ha egy pár, és mindkét fél jól keres akkor talán megoldható, de akkor is, 20 évről van szó...


CSOK 1 gyerekre (többet nem tervezünk) 600 ezer, annyira nem nagy szám. Falusi csok ugyanez, a kamatmentes hitelről pedig lecsúsztam egy hétnyi nem igazolható idővel...


Na ilyenkor mit tegyen a fiatal családbarát országunkban?


2019. júl. 31. 09:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Családi ház az régen se jutott mindenkinek. Pláne nem annak, akinek 60e Ft a fizetése 40%-a, vagyis nettó 150e-ből tengődik.

Vannak, akik ennek a háromszorosát keresik, a feleségük a kétszeresét. Ötször ennyiből már lehet fizetni a törlesztőt, elhiszed, ugye?

És itt nem vezérigazgatókról beszélek, hanem egy mérnök-tanár házaspárról.

A CSOK pedig 3 gyereknél ugrik nagyot. A fent említett fizetésből lehet 3 gyereket nevelni, kapnak mellé szép summát az államtól, belefér még a hiteltörlesztés is. Igaz, 3 gyereknek kell a lakótér is, tehát nagyobb ház kell, de ennyiből ez se lehetetlen.


Nyújtózz addig, amíg a takaród ér: költözz panelba vagy fogadd el a rosszabb helyen levő, rosszabb állapotú házat. Amit mondjuk 5-8 év alatt apránként föl tudtok újítani. Macerás? Az hát! De a ti fizetésetekkel ez a realitás, nem az, hogy kiválasztjátok az álomotthont és beköltöztök.

Amúgy csak mondom, hogy ha Győrbe jönnétek, itt a panel is 15 millió körül kezdődik. Családi ház belsőbb részen 30-40 M Ft, peremkerületben mehet 30 M Ft alá. És ilyen áron is akad rájuk vevő!

2019. júl. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
"költözz panelba" --> ezek is már 12-13 de inkább 14-15 millió forintok. Akkor már nem inkább "álom családi ház", kicsit megtoldva, de még mindig 20 alatt maradva? És még hozzátenném azt is, hogy két véglet van, nagyjából felújított nagy alapterületű házak 15-16-17 millióért, vagy 6-7-8 millióért fűtés nélküli faablakos fürdő-wc egyben tapétás házak eladóak. Ne haragudj, de nem "érem be" utóbbival... Gyerekkoromban se éltünk világba, sőt nagyon is nehéz volt, de azért azoktól a házaktól sokkal különbben laktam...
2019. júl. 31. 14:20
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

#11

A Kérdező sehol nem írta, hogy Győrbe, de főleg hogy panelbe szeretne menni.

Ellenben a megyében vannak jobbnál jobb házak, én pl. erre azonnal lecsapnék:

[link]


Azon a módon, hogy megkapják a 10 milliót, a 7 milliót meg a hitel után, természetesen ügyvéd által szerződésbe foglalva.

De millió van a megyében, jobbak-rosszabbak, keresgélni kell!

[link]

2019. júl. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

13-as vagyok

...14 km-re van Győr, ahol mindketten találtok normális munkát és még albérletet sem kell fizetni!

2019. júl. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Vedd meg kérdező, amit a 13-as linkelt, mert szuper és ha te nem veszed meg, megveszem én!:) Csak ne húzd az időt!
2019. júl. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
#15 Ez a ház, ilyen árban tényleg jó arrafelé? Én ilyenkor arra tudok gondolni hogy valami van vele, vagy a szomszédság, vagy elázott a fal, vagy ilyesmi. Esetleg, tényleg sürgősen kell a pénz, de akkor meg miért ingatlanossal hirdeti? De egyébként valóban, nálunk /m2 áron kevesebbért, de ilyen ház majdnem ennyibe kerül... és itt nagyon nem éri meg megvenni.
2019. júl. 31. 14:59
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

#16

Ezért kell személyesen elmenni, megnézni, érdeklődni, lekáderezni a szomszédságot.

Egyébként lehet venni nagyon jókat, meglepően olcsón, csak ki kell fogni és azonnal cselekedni.

Például ahol én lakom, volt egy olyan szuper ház 12 millióért eladó, aminek az ára testvérek között is 20-22 millió. Mivel én itt lakom, tudtam, hogy teljesen rendben van, a mai napig nem érti senki, hogy miért adták ennyiért. Mondanom sem kell, hogy 3 nap alatt elment és azóta sincs vele semmi probléma.

2019. júl. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!