Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 2019-ben van az országban...

2019-ben van az országban bármilyen kedvezmény vagy segítség, lakás vásárláshoz olyan személynek, aki mondjuk nem akar gyereket válalni, hogy hitelt kapjon?

Figyelt kérdés

Dolgozó nő vagyok, és szeretnék házat,de nincs a háttérben családi vagyon stb.

Van aki ebben a témában jártas, vagy van valami infó róla?



2019. aug. 4. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
2019 -ben nincs , de előtte sem volt igyen pénz a szaporodni nem akaróknak. hitel az van de abból pöstön nem veszel semmit. takaró alapján kölll ámmm körösgélni
2019. aug. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Hitelhez nem kell gyerek. Megfelelő jövedelem kell és irány a bank. Állami segítség nincs.
2019. aug. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan vagyok mint te, nincsen és előtte sem volt semmi :(((. A rendes banki hitel van. Ha egyedülálló anya lennél 1 gyerekkel, az a rendes banki hitelnél még rosszabb tényező, mert akkor a gyereket is el kell tartanod, nem csak magadat, és kevesebb pénzed jut a hiteltörlesztésre.
2019. aug. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a csok és hasonló - bármilyen - kedvezményre gondoltál. Első lakás vásárlásra van illeték kedvezmény, 35 éves kor alatt.

elozo vagyok

2019. aug. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Attól még hogy nő vagy, attól még ne várd azt hogy a bank (is) kinyalja majd a feneked :))
2019. aug. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

Egyedülállóként nincs és még nehezebb, ha nem áll be senki mögéd adóstársként. Ahogy valaki írta is 35 év alatt első lakás vásárlásnál van 2% vagyonosodási illeték kedvezmény, illetve lehet rá részletfizetést kérni max egy évre.

Na most egy 15 milliós ingatlannál ez azt jelenti, hogy 600 ezer forint helyett illetékre csak 300-at kell kifizetned és azt egy évre lebontva. Messzire nem megy vele az ember, de egy pici könnyebbség talán.

2019. aug. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Attól hogy Nő vagyok,még nem várom el hogy bárki is ki nyalja a s@ggemet. Úgy hogy ha lehet,akkor hagyjuk el az ehhez hasonló álltalánosítást,és beszédet, köszönöm.

Nem, nem csokra gondoltam, nem akarok addig babát vállalni, amíg a hátteret nem rendezem a párommal. Tehát,nem terveztem gyereket szülni a hitel miatt.

Én csak érdeklődtem, hogy van-e olyan lehetőség esetleg, ami támogatja a fiatalok lakáshoz való jutását. Nyilván nem ingyen és ehhez hasonló abszurd dolgokra gondoltam,csak elszomorító, hogy jelzálog és ehhez hasonló hitelek vannak csak..de igen, az elmúlt napokban az Interneten is végig jártam már a témát,de mindenhol csak a hitel az ami lehetőség..bár én azt nem nevezném annak.

Mindenesetre köszönöm a normális válaszokat nektek :))

2019. aug. 8. 19:54
 8/10 anonim ***** válasza:

,Attól hogy Nő vagyok,még nem várom el hogy bárki is ki nyalja a s@ggemet."


Várjunk csak, nem pontosan erről szól nőnek lenni manapság?

2019. aug. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 Embere válogatja, mint nőnek ez nekem sértő. (4. vagyok)
2019. aug. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

#9: ,,Awwww, poor baby!"


(Arnold Schwarzenegger, Jingle All The Way, 1996)

2019. aug. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!