Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 2019-ben a Havanna-lakótelepen...

2019-ben a Havanna-lakótelepen milyen a közbiztonság?

Figyelt kérdés

Eddig alapvetően két véleményt olvastam: egyik hogy nagyon jó mostmár minden, be van kamerázva, nem vágnak lovat a 10-en, tehát jó és élhető környék. Másik vélemény szerint élhetetlen, 'munkanélküli drogos hajléktalanok' vannak a környéken, és aki teheti az menekül.

Lakás vásárlás előtt állunk, és azon a környéken ár-érték arányban egész jó lakások vannak. Nyilván mindenhol van ilyen es olyan ember is, de általánosan melyik a jellemző? Esetleg a lakótelepen belül melyik az a rész ami jobb, es melyik ami kerülendő? Mi a személyes (és friss) tapasztalatotok ezzel a környékkel? (Nyilván tisztában vagyunk vele, hogy oka van annak, hogy errefelé olcsóbbak az ingatlanok, csak kérdés hogy az elhelyezés az oka, a rossz híre vagy az ott uralkodó jelen állapotok is?)



2019. aug. 9. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
24%

Akik olcsón árulják, azok nem a hírekből értesülnek, hiszen ők ott élnek már x éve.

Ha volna rá kereslet, akkor nyilván ők is drágábban adnák...

2019. aug. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
92%
Én itt lakom a Havannán. Szerintem nappal teljesen rendben van a közbiztonság. Éjjel meg nem ajánlatos kinnt lófrálni (főképp az éjfél és reggel 6 közötti időszakban). Nagyon meleg van, ezért folyamatosan nyitva van az ablakom és éjjel 2 körül szoktak üvöltözni részegek. Illetve cigányok is ordibálnak egymással, illetve hangosan "bandáznak". Egyik éjjel valaki ki is üvöltött valakiknek, hogy hívja a rendőrséget, ha nem tűnnek el az ablaka alól. Nappal nincsenek zűrös alakok, időnként pár piás iszogat csak a padoknál. Sok a játszótér, és elég hangosak a gyerekek, szóval ha nem bírod a gyerekzsivajt, akkor nem jó választás a havanna, mert becsukott ablaknál is hallani délután a kisgyerekek kiabálását meg a hintázás nyikorgó hangját. Sok épületet felujítottak a Panelprogram keretében. A mi házsorunkat kívülről nem újították fel, viszont belül a földszintet, a liftet és a lépcsőház padlóburkolatát megcsinálták. Volt már hogy arra mentem ki egyik reggel, hogy közvetlenül a kapualj előtt álló autót feltörték, a kamera meg érdekes módon nem működött. A mi kocsinknak letörték az antennáját, a kilincsét és ellopták többször is a dísztárcsáját. Sokszor a kapualj előtt hunyoznak a bokorba a részegeskedő pacákok. És sokáig drogdílerek laktak ebben a házban ahol én is lakom, de végül kirakták őket tavaly év elején. Azóta eltűntek a drogdílerek és a sok idegen vásárlóval se futok már össze a lépcsőházban (tavaly év eleje óta). Aztán lehet hogy csak másik házba költöztek itt a havannán és folyik ott is a drogkereskedelem. Amikor itt folyt sok kétes alak (vásárló) járkált ki-be és szemetelték tele a liftet és a földszintet. Alapvetően eléggé elszigetelt a havanna. Bkv-val 30-40 perc között van az út Kőbánya-Kispestre (136E busszal), kocsival meg sokszor bedugul az üllői és az ady endre út, szóval ezért is olcsóbbak itt a lakások, mert eléggé elszigetelt egy belvárosi lakótelephez képest. Ennek előnye viszont, hogy ide nem szoktak ide a zombi herbálos drogosok a hős utcából (újabban az alacskai lakótelepen lézengenek).
2019. aug. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Elírtam nem alacskain lézengenek, hanem a József Attilla lakótelepen. Bár ez lényegtelen a havannai review-hoz, de ha bármi konkrét kérdésed van a havannáról igyekszem válaszolni
2019. aug. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Fúh, nagyon szépen köszönöm ezt a részletes és konkrét választ 😁😁
2019. aug. 11. 17:22
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
A kerületben élek, a barátnőm viszont a Havannán lakik. Szerintem kifejezetten élhető lett mostanában a lakótelep az elmúlt évekhez képest. Egyáltalán nincs több barna bőrű vagy rossz figura, mint más pesti lakótelepeken, úgy gondolom, hogy inkább a rossz híre miatt félnek még mindig tőle sokan, ez veti vissza az árakat is. Mint ahogy írta is az egyik ott lakó nappal teljesen rendben van, este/éjszaka azért érdemes óvatosan haza menni, de ez a belvárosban is igaz. Egyébként egyre több értelmiségi fiatal költözik mostanában a Havannára.
2019. aug. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

Közel két éve él a barátnőm a Csontváry utcában, eddig semmi atrocitás nem érte. A házában inkább kedves idős nénik élnek, akik gondozzák például a ház előtti kertet. Vannak roma családok is, de kulturáltak, nem kötekednek vagy veszekednek senkivel.

Nos igen, messze van a központtól, nyilván kényelmesebb mondjuk a Kálvinon vagy a Corvinon lakni, de semmiképp sem 40 perc a Kökitől. Legfeljebb akkor, ha minden rosszul alakul az utakon. Én átlagosan 40-50 perc alatt beérek az V. kerületbe dolgozni.

2019. aug. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A barátom ott lakott kb 11 évet, és mostanában volt nekünk is napirenden, hogy visszaköltöznénk (egyéb okok miatt végül nem jött össze). A lakótelep két főbb utcából áll, a Csontváry utcára elejétől kb. a közepe-végéig még lehet jót mondani, a Havanna utcának pedig az elejére, a dzsumbujtól (tehát a közepétől) kezdve viszont inkább kerülendő, még séta szempontjából is. Azokból amiket én láttam, valóban van pár hajléktalan, akik képesek az óvoda mellé is szarni, de rajtuk kívül nem láttam olyan embereket, akik miatt azt mondanám, hogy kerülendő. Más lakók elmondása alapján a nyári éjszakák kissé balhésabbak, mert nyitott ablakoknál jobban hallani, ha a lenti padokon/játszótereken éjszaka dorbézolnak bizonyos személyek, de az eddigiek alapján azért annyira nem különbözik más lakótelepektől. Szerintem ami jó benne, hogy mögötte a kertváros van, szóval ha ki akarsz szakadni a betondzsungelből akkor nem kell messzire menni, minden bolt megtalálható lent a sétálóban, a köki a 136E-vel kb 20 perc, viszont a 194M bevisz egyenesen a Nagyvárad térre is. A közlekedésen valóban lehetne mit javítani, viszont ha kisétálsz az 50-es villamosig az elvisz a határ útra, ott azért át lehet szállni jó pár másik bkk eszközre.

Szerintem jó hely, kicsit bánom is, hogy nem oda költöztünk, nem olyan hangos, retkes, fullasztó, mint egy belvárosi lakás, bár tényleg ráférne már egy kis tatarozás.

Ja meg néha-néha felüti a fejét az ágyipoloska invázió, amiket elég nehéz kiirtani úgy, hogy az emberek nem engedik be a lakásokba az irtókat, erre azért nem árt figyelni.

2019. nov. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Durva, én már két éve járok a barátnőmhöz és mozgok a környéken, de eddig sem hajléktalant sem annak fekáliáját nem láttam. Mondjuk ő a Csontváryn lakik, ezek szerint ennyit számít, pont elkerülöm az ilyen részeket. :D

A 194M busz tényleg jobbá tette a környéket, csak maradjon a metrófelújítás után is. Úgy tudom ezt már kérvényezte valaki.

2019. nov. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!