Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panel lakásvásárlás holtig...

Panel lakásvásárlás holtig tartó haszonélvezeti joggal mik lehetnek a rizikói?

Figyelt kérdés
Érdeklődnék, hogy ha egy olyan lakást vennék amin holtig tartó haszonélvezői jog van és én lennék az 1/1 tulajdonos de nem én élnék az ingatlanban, hanem a haszonélvező, mert nem lehet kiköltöztetni akkor ebben az esetben kinek kellene a távhő, gáz általány díj, víz, közös költség díját fizetni, nekem vagy a haszonélvezőnek? Lehet egy árverésen ilyen panelt vásárolni, azért kérdezem. Illetve lehet bármi hátul ütője a nem beköltözésen kívül meg a lakásfelújításon kívül?
2019. aug. 10. 12:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

"Panel lakásvásárlás holtig tartó haszonélvezeti joggal mik lehetnek a rizikói?"

Előbb halsz meg mint a haszonélvező => sose lesz a birtokodban a lakás.

2019. aug. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

"ebben az esetben kinek kellene a távhő, gáz általány díj, víz, közös költség díját fizetni, nekem vagy a haszonélvezőnek? "

A haszonélvezőnek. (ha nem fizeti jól meg tud szívatni)


"Lehet egy árverésen ilyen panelt vásárolni,"

Lehet.


"Illetve lehet bármi hátul ütője a nem beköltözésen kívül meg a lakásfelújításon kívül?"

Amit fentebb írtam, sose lesz a tied, lelakja, a felújítást (rendeltetésszerű használatra alkalmasságot neked kell biztosítani).

2019. aug. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

A haszonélveü használja a lakást, te meg hivatalosan tulajdonos vagy.

A közüzemi számlákat elvileg a haszonélvezönek kellene fizetnie (ha az ö nevén vannak a méröórák), de a közös költség a tulajdonos kötelessége.


Tehát ilyen esetben semmi hasonod nem lenne a lakás tulajdonjogából, viszont egy scomó kötelezettséggel jár.

2019. aug. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Lekérve a tulajdoni lapot 75 éves emberről van szó(haszonélvező), én viszont még elég fiatal vagyok(26).

Akkor a közös költséget, mint tulajdonos nem vasalhatnám rá a haszonélvezőre de minden más számlát meg igen?

2019. aug. 10. 13:29
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
A közös költséget a haszonélvező a felújítási alapot a tulajdonos fizeti. (általában ebből áll össze a társasház felé fizetendő)
2019. aug. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"Lekérve a tulajdoni lapot 75 éves emberről van szó(haszonélvező), én viszont még elég fiatal vagyok(26)."

Ha még él 20 évet akkor 46 leszel mire hozzájutsz.

2019. aug. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Megeri ilyen lakást venni? Nem.
2019. aug. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
10%

Nem tudom, hogy pl. mi van akkor, ha a haszonélvező köt egy eltartási szerződést, mert ápolásra szorul?

(Majd itt megírják.)


De mi van akkor, ha pl. megházasodik és elvesz egy fiatal nőt a két gyerekével.

Nem tilthatod ki a saját családját.

2019. aug. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
98%

"Nem tudom, hogy pl. mi van akkor, ha a haszonélvező köt egy eltartási szerződést, mert ápolásra szorul?


(Majd itt megírják.)"


A haszonélvezönek nincs tulajdonjoga, ezért ha netán kötne is eltartási szerzödést, az nem érvényes, mert nincs, amit ellenértékként le tudna tenni.


"De mi van akkor, ha pl. megházasodik és elvesz egy fiatal nőt a két gyerekével.


Nem tilthatod ki a saját családját."


Amíg a haszonélvezö él, addig lakhat ott a feleség meg gyerekek, de mivel az ingatlan nem a haszonálvezö tulajdona, ezért a család nem örökli a lakáshasználatot.


A haszonélvezeti jog ugyanis csak az adott személyre vonatkozik, ezt sem átruházni, sem örökölni nem lehet és csak addig érvényes, amíg a haszonélvezö él, a halálával megszünik ez a jog.

2019. aug. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

A nagyanyám 98 évesen azért halt meg, mert leszakadt alatta a padlás, ahol éppen DOLGOZOTT!

Tehát a haszonélvező kora semmire nem garancia, élhet még 20 évet és meghalhat holnap is.

Mondanám, hogy vágj bele - mert rizikó nélkül nincs üzlet, ha egyébként van hol laknod - ha nem egy panelról lenne szó.

Mi a fenét kezdesz majd esetleg 20 év múlva egy közel 80-90 éves panellel, aminek lehet addigra értéke sem lesz és el sem tudod adni?


(Egyébként 71 éves vagyok és makkegészséges, a vérképem mint egy 20 évesé!:)

2019. aug. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!