Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panel lakásvásárlás holtig...

Panel lakásvásárlás holtig tartó haszonélvezeti joggal mik lehetnek a rizikói?

Figyelt kérdés
Érdeklődnék, hogy ha egy olyan lakást vennék amin holtig tartó haszonélvezői jog van és én lennék az 1/1 tulajdonos de nem én élnék az ingatlanban, hanem a haszonélvező, mert nem lehet kiköltöztetni akkor ebben az esetben kinek kellene a távhő, gáz általány díj, víz, közös költség díját fizetni, nekem vagy a haszonélvezőnek? Lehet egy árverésen ilyen panelt vásárolni, azért kérdezem. Illetve lehet bármi hátul ütője a nem beköltözésen kívül meg a lakásfelújításon kívül?
2019. aug. 10. 12:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

"Amíg a haszonélvezö él, addig lakhat ott a feleség meg gyerekek, de mivel az ingatlan nem a haszonélvezö tulajdona, ezért a család nem örökli a lakáshasználatot."


Mindössze ott maradnak mint jogcím nélküliek.

2019. aug. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Itt most csak az lenne a fontos, hogy ha nem is tudnám használni a lakást(lakni benne), mert tisztában vagyok, hogy nem paterolhatom ki a haszonélvezőt akkor nekem bármi költségem fennállhatna-e. Mert ha igen, akkor rizikós, hogy nem én lakom ott de még nekem lennének költségeim. Ha meghalna a haszonélvező természetesen alap, hogy a tulajdonos fizeti minden költségét az ingatlannak + felújításra kerülne a lakás, mert 100%, hogy le van lakva.
2019. aug. 10. 17:03
 13/17 anonim ***** válasza:

"nekem bármi költségem fennállhatna-e."

Igen, és elég durva esetek is előállhatnak.

2019. aug. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
17%

"Ha meghalna a haszonélvező természetesen alap, hogy a tulajdonos fizeti minden költségét az ingatlannak + felújításra kerülne a lakás, mert 100%, hogy le van lakva."

Ez nem csak a haszonélvező halála után állhat elő!

Az amortizáción túli meghibásodásokat a tulajdonosnak kell állni. Elromlik a berendezési tárgy (bojler, mosogatógép, kazán, világítási-gépészeti alapvezeték, nyílászáró) az mind-mind a tulajdonos költsége. Az elkoszolódott padló-fal a haszonélvezőé.

2019. aug. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
31%

10: Gratulálok!:)

Van egy fiatal, hosszúhajú polihisztor férfi a családban, aki társat keres?...:)

2019. aug. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

"Igen, és elég durva esetek is előállhatnak."


Rendben van, de azért jobb lenne fantáziálni ezen, hogy mik is.

Tehát, pl. a haszonélvező nem fizeti a rezsit, semmit, 2 hónap után lekapcsolják a villanyt.

A gáz átalány, távhőt így is kell, talán a vizet és a közös költséget is mindig kell fizetni. Akkor ez a tulajdonosra lenne ráróva, mint díj amivel ugyan azt érhetem el, mint most, hogy árverezésre adnák az ingatlant, mert nem fizetik be a tartozásokat...

2019. aug. 12. 21:09
 17/17 anonim ***** válasza:

"de azért jobb lenne fantáziálni ezen, hogy mik is."


Pont ilyeneket írtam le fentebb, de a sok h ü l y e lenullázta.

2019. aug. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!