Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fundamenta értékbecslő mire...

Fundamenta értékbecslő mire számítsak?

Figyelt kérdés

Sziasztok, Dunaföldváron veszel házat 5 millió forintért, ebből 1,8m önerő, 3,2 fundamenta áthidaló kölcsön, de ebből is már 640 ezret befizettem előre. Kicsit aggódom az értékbecslő miatt. Itt egyébként olcsónak számít, nyugis környékén van, viszont relatív távol mindentől. Összkomfortos, még a 380 is benn van a házban, tömött falú, 50m2, van tégla kiskonyha, tégla melléképületek, környékén jó lehetőségek. Szerintetek el fogják fogadni 5 milliót? Fűtés egyébként gázkonvektoros.

Foglalót már adtunk, 500 ezret.


Hálás köszöntem :)



2019. aug. 21. 16:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Vályogházra még csodálkozok hogy adnak kölcsönt, bár tény, hogy sokan csak azt tudják megvenni. De a bankok / pénzintézetek nem igazán szeretik... De egyébként, 60-80% közötti értékre szoktak hitelezni tulajdonképpen. Értékbecslő meg értelemszerűen nem felfelé fog kerekíteni, inkább "hazafelé" hajlik...
2019. aug. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én egy tégla házat vettem, se csatorna, se gáz, a villanyora is le van szedve mert jó ideje lakatlan a ház, fűtés sincs, kályhák voltak, de kiszedték az előző tulajok.

A padlás recseg, ropog, az egyik szoba burkolat nélküli, 7ért vettem, 10.3ra értékelte a fundamentás becslő.

Örültem, mint majom a farkának, azon izgultam, legalább 8 legyen...

De ő sárvári vokt, valószínűleg hozzátok nem o megy.

Többször hangsúlyoztam neki, hogy felújításra kérem a kölcsönt, bár megjegyezte, hogy jelenlegi állapotot mér fel, talán hatással volt rá.

Szerintem nálatok sem lesz gond 😊

2019. aug. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!