Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan eladása előtt kötelez...

Ingatlan eladása előtt kötelező az értékbecslő?

Figyelt kérdés
Miben különbözik attól ha én mondok egy körülbelüli árat? Ha meg nem viszik el annyiért, akkor pedig csökkentem az árat.
2019. jún. 3. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező. Annyiért árulod amennyiért akarod, ha el is kel annyiért az külön jó!
2019. jún. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Folyt.

És az általad kért ár független a banki értékbecsléstől.

2019. jún. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Miért lenne kötelező? Nem az.


Ha a NAV úgy ítéli meg, hogy a reális ártól nagyon eltérő összegért került eladásra az ingatlan akkor kirendelhet értékbecslőt és ha ő megerősíti, hogy jóval áron alul adtad el (valószínűleg papíron olcsón, a többi ment zsebbe) akkor birságot kell fizetni. De ez viszonylag nagy eltéréseknél van csak így, nem +/- 1-2 millió.


Ha jóval drágábban adod, az is problémás lehet, de szerintem az kevésbé gyanús, mert az adót befizette utána a vevő. Max esetleg ha pénzmosás esete forog fenn, de nem jellemző.

2019. jún. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Ha az eladó és a vevő megegyeznek az árban, akkor fölösleges és nem kell becslő.
2019. jún. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a kimerítő választ, sokat segítettek.
2019. jún. 3. 11:36
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, eladhatsz egy gazdagréti panelt 500 millióért is.
2019. jún. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!