Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Értékbecslési hiba? Mitől...

Értékbecslési hiba? Mitől lesz egy ingatlan félkomfortos?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni az ingatlan komfortfokozataival kapcsolatban. Történt egy értékbecslés egy ingatlanra, amit később a bank elutasított, mivel a házat komfort nélkülire írta be az értékbecslő. Annyit leírt, hogy egyedi fűtéssel nem megnyugtatóan, de megoldott, víz, meleg víz, főző-, ill. fürdő helyiség van és mivel a wc a házon belül található (ezt nem írta oda), ezért úgy láttam, hogy így már félkomfortosnak számítana a ház és nem komfort nélkülinek. Mivel a CSOK igényünket a bank azért utasította el, mert nem felel meg a CSOK törvényben leírtaknak (16/2016. és 17/2017. Korm.rendelet), magyarul, mivel komfort nélküli, ezért nem utalhatják ki a támogatást.

Tudomásom szerint, ahol a házon kívül van a wc, az számít komfort nélkülinek.

Kérdésem az lenne, hogy ahol a wc a házon belül van, és minden más pontban is megfelel a félkomfortosnak, akkor azt kötelezően félkomfortosnak kell nyilvánítani vagy még így is ráírhatja az értékbecslő, hogy komfort nélküli?



#ingatlan #értékbecslés #értékbecslő #komfort nélküli #komfort fokozatok #félkomfortos #bank elutasítás #csok elutasítás
2019. ápr. 23. 08:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom mire írhat mit, de az az ingatlan szerintem is félkomfortos lehet.

[link]

2019. ápr. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Milyen közművek vannak a lakásban? Vezetékes víz, villany, gáz? Mivel fűtötök? Pont az 1-es válaszában belinkelt oldal írja, hogy minimum vezetékes víz vagy villany kell legyen, fűtés is kell legyen. Nekem az a gyanúm, hogy a fűtést, és a közműveket nem találta megfelelőnek. Az, hogy bent van a wc, kevés a félkomforthoz. Lakószoba megvan min. 12 nm?
2019. ápr. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Vezetékes víz, szennyvíz elvezetés, villany van. A fűtés fával és falra szerelt elektromos fűtőtestekkel van megoldva, a gáz nincs bekötve, de ez nem is feltétel. Lakószoba is megvan 12 nm.
2019. ápr. 24. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!