Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlás után a vevőnek...

Lakásvásárlás után a vevőnek vagy az eladónak kell átíratni az ELMŰ-nél meg a FŐTÁV-nál? Online el lehet intézni?

Figyelt kérdés
2019. aug. 29. 23:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Vevőnek. Lehet, igen.
2019. aug. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az eladónak az az érdeke, hogy a számlák már ne az ő nevére legyenek kiállítva.

Ám a vevőnek érdeke az, hogy legyen világítás, fűtés, TV, internet stb. Egyezzenek meg, különben az eladó lejelenti és az órabekötést stb. fizetheti a vevő.

Szükséges, hogy legyen papíron mindkét fél részéről aláírva az óraállás (mérőállás) bizonyos naphoz kötötten, amely naptól számít a fogyasztóváltás.

2019. aug. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Közmű átírásoknál mindkét félnek ott kell lenni.

A mérő órákról fénykép is kell,és nincs vita a fogyasztásról

.Az elfogyasztott mennyiséget az eladónak ki kell fizetni .

Ettől független a szolgáltató is ki fog menni a helyszinre .

Fényképet készit az óráról,(sértetlenek e a plombák),jegyző könyvet készit,és az új tulajnak alá kell írni .

Ilyen egyszerű ez . XD

2019. aug. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3: Nálunk nem kellett ott lennie az eladónak, elég volt az aláírt nullás igazolást és az adásvételit bemutatni.
2019. aug. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mi az a nullás igazolás?
2019. aug. 31. 00:28
 6/9 anonim ***** válasza:

nullás igazolás: közös képviselő adja ki társasháznál, hogy nincs közös ktg. tartozás.

Közmű átírás: (áram kivételével)

besétálsz az ügyfélszolgálatra, adásvételi szerződéssel, birtokbaadási jegyzőkönyvvel, kitöltesz egy nyomtatványt és ennyi. előre is letölthető Nemzeti közművek stb. honlapjáról.

Elmű/émász tőlem kért tulajdoni lapot, nem hiteles is jó,

ezt nem tudtam elintézni, még várni kell a bejegyzésre.

2019. szept. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
eladó lejelentheti, de vevőnek kell intézni. Eladó kap egy végszámlát, vevő pedig megkapja az új közmű-szerződéseket.
2019. szept. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Barnabas333 ***** válasza:
Én 2009ben vettem lakást és én a vevő intéztem. Eladó nem volt ott sehol...Óra állásos papírt persze aláírt...
2019. szept. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KiMaMi válasza:

Törvényi előírás szerint 15 napon belül kell jelenteni a változást a közművek felé, ez mindkét fél kötelessége.

Ha te vagy az eladó, nem jelzed a felmondást, de a vevő sem, a számlákat továbbra is te kapod. Ha több hónap eltelik, szívás, a szolgáltató nem tud visszamenőleg szerződni csak előző hó elsejével (hiszen visszamenőleg sem értékesíteni sem venni nem tud). Ha a vevő vagy, de szarsz időben szerződni, az eladó pedig lemondta, olyan munkamegrendelést adnak ki, hogy elviszik vagy kikapcsolják az órád, mivel nem a szolgáltató kötelessége "nyomozni" valaki után, aki talán szerződni akar.

2019. szept. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!